Головна / Відео / Жорстокий бій мурени і восьминога (відео)

Жорстокий бій мурени і восьминога (відео)

National Geographic представила унікальні кадри, на яких зображена битва між муреною і восьминогом. Мурена, яка не змогла змиритися з поразкою, вирішила в підсумку «відігратися» на операторі.

9dfa509d3348b3d7a4da94d11d1f0d70

Група дайверів, занурившись у води біля південно-східного узбережжя гавайського острова Оаху, стала свідком запеклої боротьби мурени з восьминогом.

Для хижачки з сімейства муренових полювання на восьминогів – справа цілком звична. Поряд зі спрутами в раціон харчування мурен входять і кальмари з каракатицями, і ракоподібні, і дрібна риба. Однак на цей раз мурені не вдалося добути собі що-небудь ситне на обід.

На початку сутички явна перевага була на боці хижачки, яка зубами захопила головоногого молюска і вже готова була проковтнути його. Однак жертва примудрилася в такій ситуації продемонструвати справжню тактику бою. Пожертвувавши одним із своїх щупалець, яке згодом відросте знову, вона моментально «накивала пятами». При цьому жертва огорнула ворога густою хмарою чорнила, щоб дезорієнтувати його.

Залишившись з одним щупальцем у пащі, мурена вирішила переключити свою увагу на інший об’єкт – людину з камерою. Однак і оператору вдалося швидко покинути поле бою.

За словами фахівців, риби з сімейства муренових першими не нападають на людей, проте відомі випадки, коли ці хижачки за різних обставин наносили каліцтва людині.

 
comments powered by HyperComments