Екологія

Дрібний пластик руйнує морську екосистему

Екологи організації Plastic Change досліджують акваторію Гавайських островів. Під час своєї місії вони спробують визначити, наскільки забруднений Тихий океан дрібними шматочками пластику.

cf31a29699cec4ecd357efa440776a4d

Фахівці кажуть: сміття на поверхні води – це тільки верхівка айсберга. Вони вважають, що щорічно в моря і океани викидають мільйони тонн пластмасових виробів.

Крістіан Сюберг, біолог: «Існує декілька гіпотез про те, де знаходиться частина пластику. Він може плавати на різних глибинах в товщі води, щось, можливо, опустилося на дно океану, а щось потрапило в харчовий ланцюг».

Великі частинки пластику стають крихкими під впливом сонячних променів, потім вони подрібнюються хвилями або зубами акул і великої риби.

Хенрік Педерсен, засновник організації Plastic Change: «Подивіться на це. Це все – мікропластик. Його викинуло на берег. Океан працює як блендер і дробить пластмасу на такі невеликі шматочки».

За словами екологів, через таке сміття гинуть птахи і морські тварини. Дрібні шматочки пластику потрапляють в їх їжу, а потім застряють в шлунково-кишковому тракті.

Меган Лемсон, співробітниця Фонду охорони дикої природи Гаваїв: «Коли цю безліч сміття викидає на берег, або вона застряє в рифах, то це завдає шкоди і морській екосистемі, і здоров’ю людини».

Активісти вважають, що забруднення океану – це вже глобальна проблема. На їхню думку, протягом наступних десяти років кількість пластику в морських водах подвоїться, при цьому частина сміття буде викинуто хвилями на берег.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments