Всесвіт

“Хаббл” показав галактику “Маленьке Сомбреро” з незвичайного ракурсу (фото)

Центр космічних польотів імені Годдарда НАСА показав новий знімок з космічного телескопа “Хаббл”. Він знаходиться на відстані близько 40 млн світлових років від Землі в сузір’ї Пегаса.

Космічний телескоп “Хаббл” дозволив астрономам спостерігати за галактиками всіх форм і розмірів практично під будь-яким кутом. Центр космічних польотів імені Годдарда НАСА показав одну з них збоку. Йдеться про об’єкт NGC 7814 або Caldwell 43.

NGC 7814-спіральна галактика, розташована на відстані близько 40 млн світлових років від Землі в сузір’ї Пегаса. Галактика видно з Землі з ребра. Її іноді називають “Маленьким Сомбреро«, мініатюрною версією Мессьє 104, також відомої як галактика “Сомбреро”. Зоряне поле за NGC 7814 відоме своєю щільністю тьмяних віддалених галактик, це видно на новому зображенні «Хаббла». Вона відрізняється яскравою центральною опуклістю, тонким диском, повним пилу, і світиться ореолом з газу і зірок.

Галактика “Сомбреро«, також спостерігається з краю, розташована всього у 28 млн світлових років від нас і виглядає більше, ніж “Маленьке Сомбреро”. Насправді вони майже одного розміру, але «Сомбреро» здається більше, тому що знаходиться ближче.

Нове зображення NGC 7814 являє собою комбінацію спостережень у видимому та інфрачервоному діапазонах, зроблених вдосконаленою камерою для оглядів «Хаббла» у 2006 році. Спостереження були зроблені, щоб допомогти астрономам у вивченні зірок галактики, а також пролити світло на її еволюцію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button