Всесвіт

Ета Кіля: Пекло в космосі

За допомогою новітнього обладнання астрономам вдалося зазирнути в серце далекої парної зоряної системи і дізнатися, які колосальні вибухи відбуваються там, де стикаються зоряні вітри, що випускаються зірками-гігантами.

c83e6251d5d9b7687ef12920b6c16bf1
Вперше астрономам вдалося зазирнути в саме серце зоряної системи в Чумацькому шляху, яка за всіма ознаками є справжнім пеклом. Знайомтеся: Ета Кіля, парні зірки-гіганти, які світять в 5 мільйонів разів яскравіше Сонця. Частина потужного світлового потоку виривається у формі зоряного вітру, яке світила «видувають» в шаленому танці.

У точці між двома зірками спрямовані назустріч один одному потоки стикаються зі швидкістю 12 мільйонів км/год і нагрівають газ до десятків мільйонів градусів, так, що він починає випромінювати яскраве світло. Ця речовина, відома як туманність Гомункул, і притягує увагу астрономів в даний час.

Команда вчених поєднала три з чотирьох 8-метрових телескопів Very Large Telescope з Європейської південної обсерваторії в оптичному пристрої під назвою «інтерферометр». В результаті вони змогли отримати зображення з роздільною здатністю, більшим, ніж може дозволити собі навіть найбільший телескоп.

Як повідомляється, вони змогли розгледіти особливості зіткнення двох розпечених потоків газу, а зокрема віялову структуру того, як більш тонкий «вітер» врізається в щільний потік частинок від іншої зірки. За допомогою інтерферометра вони змогли також точніше виміряти швидкість зоряних вітрів.

У майбутньому це допоможе астрономам змоделювати приклад загасаючих зоряних систем і те, як вони генерують такі потужні «космічні феєрверки».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button