Поради

Кішка народжує перший раз – що робити?

Якщо ви бачите і інстуєтивно розумієте, що у вашої кішки починаються пологи, вам не потрібно сильно переживати. Повірте материнському та природного інстинкту, але будьте поруч з нею, щоб підтримати і показати свою любов і турботу в такий відповідальний момент. Також будьте готові вжити заходів, якщо щось піде не так.

11-06-15-foto-600x400-1

 

Як допомогти кішці народити перший раз в домашніх умовах?

Коли з дня початку вагітності пройшло більше 60 діб, в будь-який день у неї можуть початися пологи. Тому по можливості не залишайте її одну надовго, поставте в улюблений кут велику коробку і застеліть дно чистими рушниками або ганчірками. Перше гніздечко для кошенят повинно бути теплим і затишним.

Не зайвим буде покласти в коробку папір, який кішка зможе рвати і кусати під час переймів. Також тримайте напоготові ковдру, чисті ножиці, затискачі для зупинки крові, антисептик і нитки.

Перші ознаки, що кішка народжує:

  • у неї знижується температура тіла на 1 градус (нормальна температура 38,6°С);
  • поведінка стає неспокійною;
  • живіт рухається хвилеподібно – це перейми;
  • з сосків виділятися молоко.

Помістіть породіллю в приготовлену коробку, закрийте всі двері і вікна в хаті, щоб вона не втекла і не народила на вулиці. Будьте з нею поруч, можна злегка погладити їй голову в проміжках між переймами. Але якщо їй не подобається, що ви її чіпаєте, не потрібно робити цього.

[ads2]

Схвакти, як і у жінки, будуть наростати, кішка буде муркотіти і важко дихати. Якщо ви відзначили, що родова діяльність затягується і через дві години сутичок ні одне кошеня так і не з’явився на світ, відвезіть кішку до ветеринара. Трапляється так, що два кошеняти застряють в родових шляхах, не можуть народитися самі і не пропускають інших.

Якщо ж все нормально, кошенята народжуються один за одним з деяким проміжком. У процесі виходу з родових шляхів лопається мішечок з рідиною, в який було укладене кошеня. Мати одразу ж починає облизувати малюка, поки те не почне повноцінно дихати і не крикне, як людська дитина.

Читайте також:

Якщо кішка сама не перекусила пуповину, вам потрібно перев’язати її чистими нитками в 4 см від живота кошеня і обережно перерізати пуповину ножицями.

Обов’язково обробіть місце розрізу антисептиком.

Народжені кошенята майже відразу присмоктуються до кішки. Після народження кожного кошеняти, у матері відходить плацента і вона її з’їдає. Якщо хоч одна плацента не вийшла, це може стати серйозною проблемою, оскільки вона викличе розвиток інфекції. У випадку найменших сумнівів, викликайте ветеринара.

Якщо все пройшло добре, кошенята народилися, вилизані і чисті взялися за їжу і кішка почуває себе добре, залиште все як є – далі материнський інстинкт підкаже молодій мамі як себе вести з потомством.

Натхнення: womanadvice.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button