Поради

Як правильно привчити кішку до лотка

Маленька пухнаста кішечка стає в будинку величезною радістю і дорослим, і дітям. Щоб не зіпсувати приємне враження від появи нового члена сім’ї, необхідно привчати кішку до лотка відразу у перший же день, без зволікання. Завчасно потрібно вибрати й купити лоточок, інакше поки немає місця для туалету, кошеня буде ходити  будь-куди, де  зручно для нього. Місце для лотка потрібно вибрати доступне і зручне для кішки. Бажано використовувати килимок для лотка, щоб запобігти його ковзанню.

Перший час бажано знаходитися з кішкою поруч, щоб допомогти їй вільно орієнтуватися в новому просторі. Якщо такої можливості немає, простір необхідно обмежити певним чином та надати всі умови для харчування, доступу води, і звичайно ж, поставити лоток.

Але в будь-якому випадку, перший день найважливіший у формуванні подальшого звикання. Привчити кішку до лотка буде набагато простіше, якщо посадити її відразу в лоток для того, щоб вона освоїлася. Після кожного пробудження і годування також необхідно садити її на лоток, формуючи в подальшому рефлекс спорожнення в певні години. Простеживши в перший день за всіма діями, ретельно контролюючи ситуацію, можна розробити тактику для наступних днів. Сама поведінка кошеня може підказати, що йому вже необхідно сходити в туалет: воно починає шкребти підлогу і обнюхувати місця. Важливо не випускати ці моменти: необхідно допомогти йому знайти потрібне місце, і питання «як привчити кішку до лотка» поступово буде все менше і менше хвилювати вас.

[ads2]

Дуже важливим моментом у вихованні є ласка, похвала за зроблені кішечкою дії. Варто її погладити, приголубити, говорити ласкаві слова. Причому, називаючи її по імені. Кішки дуже чутливі і запам’ятовують, що певні дії можуть викликати позитивну реакцію господині. Найчастіше це може бути додатковим стимулом.

Щоб привчити кішку до лотка потрібно пам’ятати, що це дуже охайні тварини. Вони дуже бридливі. Вдруге в цей же лоток можуть і не піти, тому буде добре, якщо місце буде своєчасно прибиратися і митися. Звичайно, це не кращий варіант для тих ситуацій, коли кішка тривалий час знаходиться одна, і проблему з чистотою ви фізично не зможете уникнути.

Якщо все-таки був упущений момент, і кошеня встигло сходити в недозволений місце, звернути його увагу на це упущення варто відразу ж. Інакше потім лаяти не має сенсу, воно просто забуде про те, що сталося. Необхідно прибрати папером результат його помилки і віднести на лоток, тим самим показуючи, де воно повинно справлятися. Привчити кішку до лотка нескладно, головне витратити на це трохи свого часу і терпіння.

Читайте також:

Місця, які позначило кошеня під туалет, слід ретельно вимивати та обробляти специфічними речовинами. Це може бути сік лимона, оцет, розведений у воді або спеціальні засоби, у розмаїтті пропоновані зоомагазинах.

Якщо кішка вибрала одне і те ж місце для туалету, варто покласти на час пахнутчі предмети (ганчірки з сильним запахом парфумів, часточки часнику і цибулі, парфумерне мило).

Якщо періодично стежити за поведінкою вихованця, чистотою лотка, то привчити кішку до лотка не складе праці. Спостереження допоможе визначити: чи подобається місце і комфортно там кішці, немає дратівливих запахів освіжувача або запаху побутової продукції. Все це може стати причиною відмови кішки ходити в лоток у встановлене вами місце. Використання наповнювача відіграє важливу роль. Варто поспостерігати, чи подобається кішці він представляє незручність.

Натхнення: www.kakprosto.ru

Кнопка «Наверх»