Всесвіт

Китай відправить марсохід для дослідження в наступному році

Успіх останніх місячних місій підштовхнув керівництво Піднебесної до нових висот – освоєння Марса. В наступному році Китай збирається відправити на Червону планету дослідний посадковий зонд. Про це заявив на відкритті Народної політичної консультативної ради країни генеральний конструктор національної місячної програми У Вейжень. Ролик з виступом вченого опублікував телеканал CCTV+.

На навколо марсіанську орбіту апарат повинен вийти на початку 2021 року. Мета програми полягає у вивченні геології і атмосфери планети.

«За останні 60 років нам вдалося досягти безліч технологічних проривів, але ми як і раніше далекі від провідних космічних держав», — передає слова У Вейженя, виголошені на відкритті Народної політичної консультативної ради країни, агентство CNN.

«У наступному році ми запустимо дослідний марсіанський зонд, який здійснить обліт, посадку і зондування цієї планети».

Вейжень також додав, що в ході місячної місії «Чан’е-5», яка розпочнеться в кінці поточного року, планується використання апарату для доставки зразків місячного ґрунту на Землю.

«Якщо це відбудеться, Китай стане третьою країною після США і Росії, яка успішно здійснила цей крок», — зазначив генеральний конструктор.

В «погоні» за Марсом

Останні роки Китай дійсно дуже активізувався в питаннях дослідження і освоєння далекого космосу. У 2013 році Китайське національне космічне управління (CNSA) успішно висадило на поверхню супутника Землі місяцехід «Юйту-1». Через 6 років, в кратері фон Карман неподалік від Південного полюса Місяця, здійснив посадку посадковий модуль з місяцеходом «Юйту-2», ставши першим космічним апаратом, який здійснив посадку на зворотній стороні супутника. В кінці цього року Китай планує відправити третій місяцехід. Однак ключова мета програми – досягти Марса.

На сьогодні на орбіті Марса і його поверхні працюють шість космічних апаратів: «Марс Одіссей», «Марсіанський розвідувальний супутник» і MAVEN аерокосмічного агентства NASA, індійський «Мангальян», а також європейський Mars Express і створений в ході європейсько-російського співробітництва орбітальний апарат Trace Gas Orbiter. Внизу на поверхні Червоної планети наукові дані про неї збирає єдиний функціонуючий на даний момент марсохід «Кьюріосіті» NASA. До недавнього часу тими ж завданнями займалися марсоходи «Спірит» і «Оппортьюніті». Перший згинув в марсіанських пісках в 2010 році, останній, після майже 15 років успішної роботи остаточно вийшов з ладу в минулому році.

Кнопка «Наверх»
Закрыть