Всесвіт

Професор з Гарварду наполягає, що Оумуамуа — інопланетний зонд

«Ласкаво просимо в міжзоряний клуб»: професор стверджує, що астероїд Оумуамуа є інопланетним зондом і містить послання, яке люди отримають, коли досягнуть глибокого космосу.

Аві Леб (Avi Loeb), голова астрономічного факультету Гарвардського університету, отримав сильну негативну реакцію після того, як заявив, що таємничий космічний камінь у формі сигари Оумуамуа може бути дослідницьким апаратом прибульців, незмінно підтримує свою теорію.

Професор з Гарварду дав інтерв’ю на захист своєї гіпотези про те, що таємничий камінь — «повністю справний зонд, навмисно відправлений в околиці Землі інопланетною цивілізацією». Доктор Леб сказав, що коли людям вдасться покинути Сонячну систему, нас зустріне повідомлення «Ласкаво просимо в міжзоряний клуб» від далеких інопланетних цивілізацій.

«Як тільки ми покинемо Сонячну систему, я думаю, побачимо там багато трафіку», — сказав він ізраїльській газеті Haaretz.

Oumuamua вперше був виявлений за допомогою телескопа на Гаваях 19 жовтня 2017 року. Інопланетна скеля була міжзоряним об’єктом, який увійшов в нашу Сонячну систему. Її довжина становить близько 400 м, а ширина — всього близько 40 м.

Доктор Леб і команда дослідників з Гарварду опублікували дослідницьку роботу, засновану на теорії, що прискорення небесного тіла є результатом розумного руху.

«В даний час існує нез’ясовне явище, а саме надмірне прискорення Oumuamua, яке, як ми показуємо, може бути пояснено силою радіаційного тиску від Сонця, — сказав у той час співавтор і астрофізик Гарварду Шмуель Бялі. — Однак для цього потрібно, щоб тіло мало дуже велику поверхню і було дуже тонким, чого не зустрічається в природі».

Їх припущення про інопланетні сили стало вірусним і отримало осуд інших вчених. Вчені Гарварду висунули свою гіпотезу, незважаючи на побоювання своїх колег.

«У нас немає можливості дізнатися, активна це технологія або космічний корабель, який більше не працює і продовжує плавати в космосі», — нещодавно додав професор Леб. «Але якщо Oumuamua був створений разом з цілою сукупністю подібних об’єктів, які запускалися випадковим чином, той факт, що ми виявили це, означає, що його творці запустили квадрильйон зондів, подібних цьому, для кожної зірки в Чумацькому Шляху».

Астероїд у формі сигари під назвою Оумуамуа пройшов повз Землю зі швидкістю 156 428 км/год в жовтні.

Мисливці за інопланетянами з SETI – команди пошуку позаземного розуму, що базується в Університеті Берклі, Каліфорнія, заявили, що існує ймовірність того, що камінь є «інопланетним артефактом».

Але вчені з Королівського університету в Белфасті сказали, що він виглядає як астероїд, як спочатку передбачалося.

Кнопка «Наверх»
Закрыть