Наука

Китайські вчені підтвердили зв’язок між кишковою мікрофлорою і аутизмом

Нове дослідження показало, що відмінності в складі мікрофлори у тих, хто страждає на аутизм порушує її здатність нейтралізувати токсини і може вести до масового пошкодження мітохондрій.

Причини і механізми розвитку аутизму залишаються одними з найбільших загадок сучасної біомедицини. Одна з цікавих гіпотез пов’язує такі порушення з діяльністю кишкової мікрофлори. І дійсно, минулого року було продемонстровано, що при пересадці звичайним лабораторним мишам мікрофлори від дітей, які страждають на аутизм, вони також починали проявляти характерні симптоми. Отримано підтвердження і на людях: трансплантація здорової мікрофлори дітям-аутистам послаблює прояви цього синдрому.

Чергові свідоцтва цього несподіваного зв’язку наводяться в новій статті, опублікованій в журналі Science Advances. Автори роботи — Цзюань Ван (Juan Wang) і його колеги з Пекінського університету — продемонстрували, що мікрофлора дітей, які страждають на аутизм відрізняється від звичайної, мабуть, зниженими здібностями нейтралізації токсинів.

Склад симбіотичної кишкової мікрофлори так само індивідуальний і неповторний, як відбитки пальців. Нерідко бактерії, нормальні для однієї людини, можуть бути не дуже «здоровими» для іншої. Тому вчені, відібравши близько 80 добровольців і розділивши їх на групи аутистів і контрольну, не просто встановили склад їх мікрофлори. Для кожного учасника вони знайшли в іншій групі пару з подібними метаболічними особливостями. Це дозволило виявити відмінності, які були б непомітні порівнюючи групи в цілому.

В результаті автори виявили п’ять «метаболічних дефіцитів» — шляхів обміну речовин, ослаблених у страждаючих розладами аутистичного спектру. За словами вчених, ці шляхи пов’язані з процесами нейтралізації токсичних речовин, які вимагають участі ферментів, що виробляються клітинами кишкової мікрофлори.

Так, одним з головних патологічних проявів синдрому виявляється дисфункція мітохондрій — численних дрібних клітинних органел, відповідальних за виробництво енергії. Вони служать частою мішенню ліпофільних органічних токсинів, які легко проникають крізь ліпідні мембрани мітохондрій і можуть пошкоджувати їх в різних тканинах і органах.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»