Авто

Китайський сітікар – Wuling Hong Guang Mini EV – обійшов Tesla Model 3 і став найбільш продаваним електромобілем в світі

Китайський компактний електрохетчбек Wuling Hong Guang Mini EV вже встиг зайняти друге місце серед всіх електромобілів за обсягом світових продажів за 2020 рік. За минулий рік було реалізовано 119 255 таких автомобілів. Причому модель зараз представлена тільки в Китаї, тому, відповідно, вона лідирує серед електромобілів і в КНР – найбільшому ринку електричного транспорту.

Цього року сіткар з Китаю продовжив демонструвати значну популярність і за підсумками січня піднявся на першу сходинку в списку найбільш продаваних у всьому світі легкових автомобілів на електротязі.

За січень 2021 року згідно з офіційною інформацією було продано 25778 екземплярів цієї моделі. Причому виробник заявляє, що за той же місяць відвантажив 36762 автомобілів. Для порівняння, світові продажі другого за популярністю електромобіля, Tesla Model 3, за січень склали 21 589 одиниць.

Китайський сітікар - Wuling Hong Guang Mini EV - обійшов Tesla Model 3 і став найбільш продаваним електромобілем в світі

Привабливість компактного електромобіля пояснюється перш за все його низькою ціною – в КНР ця модель коштує приблизно 4450 доларів США. Машина – продукт співпраці автовиробника з Лючжоу Wuling Motors, автогіганта General Motors і найбільшої в КНР державної автомобілебудівної фірми SAIC.

Їх спільне виробництво SAIC-GM-Wuling функціонує з 2002 року. Найпопулярніший у світі електромобіль на сьогодні – не перший електричний транспортний засіб компанії. Вона вже випускає кілька електрифікованих моделей під маркою Baojun, які також мають попит багато в чому завдяки своїй доступності.

Китайський сітікар - Wuling Hong Guang Mini EV - обійшов Tesla Model 3 і став найбільш продаваним електромобілем в світі

Wuling Hong Guang Mini EV – це чотиримісний компактний хетчбек. Він оснащується одним електромотором потужністю 27 к. с. (20 кВт), який забезпечує крутний момент до 85 Н • м. Швидкість електромобіля обмежена на позначці 100 км / год.

Для моделі пропонуються два акумулятори. Перший, ємністю 9,3 кВт • год, забезпечує дальність ходу до 120 км. Більш потужний, на 13,9 кВт • год, дозволяє проїжджати без підзарядки до 170 км.

Поки невідомо, чи збирається SAIC-GM-Wuling продавати свій найпопулярніший електромобіль за межами Китаю. Але незалежно від рішення автовиробника, покупці в Європі зможуть скоро придбати аналог цієї моделі. Латвійська компанія Dartz збирається продавати трохи вдосконалений Hong Guang Mini EV європейської збірки під назвою Freze Nikrob за 9999 євро.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button