Екологія

Кліматичні інвестори з портфелем у 50 трлн євро виступають проти газу в «зеленому» списку ЄС

Група кліматичних інвесторів з активами на суму 50 трильйонів євро закликають виключити природний газ з європейського списку «зеленої» таксономії.

Про це йдеться у відкритому листі групи інституційних інвесторів зі зміни клімату(the Institutional Investors Group on Climate Change, IIGCC), потужної коаліції пенсійних фондів і керуючих активами, передає kosatka.media.

Image by Sergey Gorbachev from Pixabay

«Використання викопного газу у якості стійкої інвестиції ризикує направити капітал на діяльність, несумісну з кліматичними амбіціями Європи», – зазначають інвестори.

Наразі група ще не вирішила, чи слід розглядати ядерну енергетику як стійку інвестицію.

«Зелена» таксономія – це список стійких видів діяльності, в які необхідно інвестувати для досягнення вуглецевої нейтральності.

Таксономія призначена для того, щоб забезпечити інвесторам керівництво стійкими технологіями, щоб уникнути ситуації, коли компанії стверджують, що витрачають гроші на «зелену» діяльність, яка насправді неефективна або завдає шкоди довкіллю.

Тим не менш, останній список стійких інвестицій зазнав широкої критики за включення ядерних і газових проектів, які підривають, як вважають деякі захисники навколишнього середовища, кліматичні амбіції законодавства. “Будучи наріжним каменем програми сталого фінансування ЄС, включення газу підірве довіру до таксономії, а також власне досягнення ЄС кліматичної нейтральності до 2050 року», — заявила Стефані Пфайфер, генеральний директор IIGCC.

Європейська комісія запропонувала вважати деякі газові та атомні електростанції “зеленими”. За словами комісара ЄК, до 2050 року Євросоюзу буде потрібно 50 млрд євро для інвестицій в атомні електростанції.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button