Екологія

Китайські вчені назвали брудне повітря причиною безпліддя

Дослідження показало, що жінки, які проживають в більш неблагополучних за якістю атмосферного повітря районах, мають на 20 відсотків більший ризик безпліддя в порівнянні з тими, хто живе у відносно сприятливому середовищі.

Image by Free-Photos from Pixabay

Робота опублікована в журналі Environment International. Відомо, що забруднення повітря може викликати різні запалення в організмі. Це відбувається тому, що частинки діаметром менше 10 і 2,5 мікрометра після вдихання з легенів розносяться кров’ю по всіх органах і можуть запустити запальний процес навіть в одній з частин статевої підсистеми, порушуючи вироблення сперми і яйцеклітин.

Так, дослідження вчених з США, опубліковане в журналі Epidemiology в липні минулого року, показало, що забруднення повітря може бути пов’язано з меншим числом дозрілих яйцеклітин у жінок. Ще раніше інші дослідники виявили, що таке забруднення здатне впливати на збільшення частоти передчасних пологів і низької ваги у дітей при народженні.

Робота вчених з Китаю, зокрема Центру репродуктивної медицини Третьої лікарні Пекінського університету, показала, що за безпліддя, можливо, також відповідальне брудне повітря. За їх словами, приблизно 30 відсотків нездатних зачати дитину пар страждають безпліддям незрозумілого характеру. І одним з факторів цього захворювання можуть бути несприятливі умови навколишнього середовища.

Попередні дослідження, присвячені такому взаємозв’язку, дали суперечливі результати, але вони були засновані або на безплідних парах, або на тих, хто не має з цим проблем. Вибірка ж китайських вчених базувалася на загальній популяції, тому їх висновки, ймовірно, можна назвати більш коректними.

Дані включали питання репродуктивної властивості, соціально-демографічні характеристики і інформацію про спосіб життя 10 211 пар. Серед них 6875 пар завагітніли протягом п’яти місяців, а решта так і не змогли зачати дитину протягом року.

Вчені виявили, що жінки, які протягом року проживали в умовах забрудненого твердими мікрометровими частинками повітря, що потрапляють в нього при згорянні палива (вони оцінювалися в 10 мікрограмів на кубометр), мали на 20 відсотків більший ризик безпліддя, ніж ті, хто жив в більш благополучних районах.

Частка жінок, які не зуміли завагітніти протягом 12 місяців, розподілялася між більш і менш благополучними районами – від 15 до 26 відсотків відповідно. Фахівці підкреслюють, що для більш надійних висновків потрібні подальші дослідження. Воно й зрозуміло, адже відомо, що безпліддя чоловіків зростає за останні півстоліття, як і якість атмосферного повітря. Не виключено, що в справу втручаються якісь інші чинники – принаймні, стосовно чоловічої статі.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button