Наука

Вчені змогли “відключити” ділянку мозку, що відповідає за пристрасть до смачної і шкідливої їжі

Виявляється, в мозку є область, «вимкнувши» яку, можна стримати прагнення до всіх смачного і приємного.

Джоселін М. Річард, керівник експерименту, проведеного в Університеті Джона Хопкінса, пояснює: «будь-який зовнішній стимул, навіть швидкоплинний погляд на порошок, що нагадує кокаїн, може змусити мозок “дозволити” собі задоволення. Наше дослідження говорить про те, де саме в мозку утворюється зв’язок між зовнішнім стимулом і прагненням до їжі (або наркотиків)».

Спочатку мишей привчили до того, що якщо вони чують сигнал і натискають на важіль, в клітці з’являється порція підсолодженої води. Коли миші чули сигнал, вчені відстежували діяльність вентрального паллідіума – ділянки мозку, розташованої в базальних гангліях. Реакція нейронів в цій області на звук, що означає подачу сиропу, виявилася разюче сильною: клітини починали працювати в шаленому темпі. Чим сильнішою була активність, тим швидше миші бігли до важеля і отримували ласощі.

Потім вчені за допомогою оптогенетики «вимкнули» нейрони вентрального паллідіума. Миші не перестали любити цукор – але були набагато спокійнішими, не бігли до важеля, стрімголов, а в деяких випадках і зовсім нехтували можливістю поласувати.

“Тепер, коли з’явилася можливість регулювати жадібність до їжі і схильність до інших задоволень, ми можемо допомогти залежним людям регулювати свою пристрасть”, — стверджує Джоселін Річард.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button