Поради

Коли достигає вишня

Вишня – корисна і смачна ягода, одна з найулюбленіших більшості дітей і дорослих. Солодкі і соковиті плоди приносять неймовірну користь для організму, і це не дивно, адже їх м’якоть містить вітамін С, каротин, йод, нікотинову кислоту і безліч інших корисних речовин.

Когда созревает вишня

Вишня – це кісточкова садова культура, яка росте у вигляді куща або дерева. Деревоподібні вишні досягають у висоту до п’яти метрів і найбільш поширені на півдні та центрі України. Що стосується дозрівання плодів даних садових культур, то це безпосередньо залежить від їх місця вирощування і сорту. В даний час існують вишні раннього терміну дозрівання (“Пам’ять”, “Єнікєєва”, “Санія”), ласувати плодами яких можна вже в середині червня, середнього (“Молодіжна”, “Октава”, “Радонеж”), що дозрівають на початку липня, і пізнього (“Журавка”, “Любська”, “Русинка”), плодоносні в кінці липня – початку серпня.

Якщо ви вирішили на своїй ділянці посадити кілька кущиків вишні, то радимо при покупці саджанців перевагу віддати районованим сортами (сорти, рекомендовані для вирощування у вашому регіоні). Крім того, обов’язково поцікавтеся про урожайність садових культур, стійкості до хвороб, зимостійкість, а також про розмір і смак ягід. Наприклад, найбільш великі і смачні плоди вишні сортів “Волочаєвка”, “Молодіжна”, “Пам’ять Єнікєєва”, найбільш стійкими до кокомікозу є “Тургенєвка”, “Малинівка”, “Брюнетка”, моніліозу – “Живиця”, “Шоколадниця”.

Так як вишня – дуже світлолюбна рослина і вимогливіша, ніж яблуні і груші, то до посадки та догляду за нею потрібно підійти з усією серйозністю. Варто садити дані садові культури на важкі глинисті ґрунти, торфовища, місцевості зі слабким освітленням, низинах і т. д. Оптимальний варіант для посадки – добре освітлена південна сторона ділянки з дерново-підзолистим ґрунтом, з північної частини якої є пліт або будівля, що захищає від холодних вітрів.

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button