Поради

Коли достигає вишня

Вишня – корисна і смачна ягода, одна з найулюбленіших більшості дітей і дорослих. Солодкі і соковиті плоди приносять неймовірну користь для організму, і це не дивно, адже їх м’якоть містить вітамін С, каротин, йод, нікотинову кислоту і безліч інших корисних речовин.

Когда созревает вишня

Вишня — це кісточкова садова культура, яка росте у вигляді куща або дерева. Деревоподібні вишні досягають у висоту до п’яти метрів і найбільш поширені на півдні та центрі України. Що стосується дозрівання плодів даних садових культур, то це безпосередньо залежить від їх місця вирощування і сорту. В даний час існують вишні раннього терміну дозрівання («Пам’ять», «Єнікєєва», «Санія»), ласувати плодами яких можна вже в середині червня, середнього («Молодіжна», «Октава», «Радонеж»), що дозрівають на початку липня, і пізнього («Журавка», «Любська», «Русинка»), плодоносні в кінці липня — початку серпня.

Якщо ви вирішили на своїй ділянці посадити кілька кущиків вишні, то радимо при покупці саджанців перевагу віддати районованим сортами (сорти, рекомендовані для вирощування у вашому регіоні). Крім того, обов’язково поцікавтеся про урожайність садових культур, стійкості до хвороб, зимостійкість, а також про розмір і смак ягід. Наприклад, найбільш великі і смачні плоди вишні сортів «Волочаєвка», «Молодіжна», «Пам’ять Єнікєєва», найбільш стійкими до кокомікозу є «Тургенєвка», «Малинівка», «Брюнетка», моніліозу — «Живиця», «Шоколадниця».

Так як вишня — дуже світлолюбна рослина і вимогливіша, ніж яблуні і груші, то до посадки та догляду за нею потрібно підійти з усією серйозністю. Варто садити дані садові культури на важкі глинисті ґрунти, торфовища, місцевості зі слабким освітленням, низинах і т. д. Оптимальний варіант для посадки — добре освітлена південна сторона ділянки з дерново-підзолистим ґрунтом, з північної частини якої є пліт або будівля, що захищає від холодних вітрів.

Натхнення: www.kakprosto.ru

Кнопка «Наверх»