Поради

Коли збирати моркву з грядки

Одні садівники вважають, що моркву можна прибирати з грядки на зберігання в будь-який зручний час аж до середини жовтня, інші дотримуються думки, що збирання даних коренеплодів має відбуватися у визначені терміни. Думки розходяться.

Когда убирать морковь с грядки

На питання про те, коли ж прибирати моркву з грядки, не можна відповісти однозначно. Кожен дачник вирішує для себе сам, коли йому треба. Однак потрібно зазначити, що на збір даних коренеплодів впливають наступні фактори:

  • для чого вирощувати;
  • сорт;
  • температурні умови;
  • стан рослин.

Знаючи сорт моркви, що росте у вас на ділянці, і проаналізувавши інші фактори, можна обчислити оптимальні терміни для збору врожаю.

[ads2] Терміни збирання моркви

Коли прибирати пізньостиглу моркву

Пізньостиглу моркву необхідно викопувати до початку стійких осінніх заморозків, але не пізніше кінця вересня. Справа в тому, що коренеплоди даного сорту перестають рости при температурі нижче п’яти градусів, а при попаданні в мінусову температуру зберігати таку моркву буде неможливо, так як коренеплоди, швидше за все, будуть гнити. Варто відзначити, що і занадто рано прибирати таку моркву небажано, так як різка зміна температур (тепла земля – холодний підвал) не кращим чином позначиться на тривалому її зберіганні.

Коли прибирати средньостиглу моркву

Так як терміни дозрівання середньостиглої моркви варіюються від 80 до 110 днів, то терміни збору врожаю потрібно вираховувати самостійно (так як час посадки у всіх різний). Дуже часто у даного сорту моркви жовтіють листя і дане явище – перша ознака дозрівання коренеплодів. Якщо хоча б на чверті грядки з’явилася жовтизна, то можна приступити до збору врожаю. Важливо врахувати, що морква даного сорту не можна перетримувати в землі, так як її смакові якості змінюються, коренеплоди стають менш соковитими.

Коли прибирати ранню моркву

Морква з раннім терміном дозрівання відрізняється особливою соковитістю, викопувати її можна вже в середині літа. Оптимальний строк збирання врожаю – через 50-60 днів після пророщування сходів.

Натхнення: www.kakprosto.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button