Наука

Колібрі можуть уловлювати запах небезпеки, щоб триматися від нього подалі

Колібрі можуть уловлювати різні запахи, які повідомляють птахам про небезпеку або про те, де краще добувати їжу.

Image by fred prose from Pixabay

Виявилося, що колібрі можуть не тільки вловлювати запахи квітів, але і потенційно небезпечних місць, яких краще уникати.

Раніше вчені не знали, що колібрі можуть уловлювати запахи, позаяк квіти, які вони запилюють, зазвичай не сильно пахнуть. Крім того, ці птахи дуже маленькі і у них було важко знайти нюхові цибулини.

Вчені в новій роботі вперше показали, як колібрі на основі запахів приймають рішення про те, де шукати їжу, а куди летіти не варто. Для того, щоб це зрозуміти, дослідники спостерігали як 100 колібрі вибирали між двома годівницями: в одній була цукрова вода, а в інший цукрова вода, змішана з одним з декількох хімічних речовин, запах яких сигналізує про присутність комахи. Між годівницями не було ніяких візуальних відмінностей.

Для другої годівниці дослідники використовували мурашину кислоту, захисне з’єднання, яке виробляють мурахи, а також речовина від європейських бджіл.

Колібрі уникали обох хімічних речовин, отриманих від мурах, особливо мурашиної кислоти. Однак вони ніяк не відреагували на запах медоносної бджоли, який відлякує інших бджіл від відвідування квітів.

Щоб переконатися, що птахи реагували саме на хімічну речовину, а не просто боялися нових запахів, дослідники провели додатковий тест з етілбутіратом – це поширена добавка в їжу, птахи ніде не могли з нею зустрітися. Але добавка ніяк не вплинула на їх рішення.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button