Земля

Лікарі світу об’єдналися, щоб попередити про нові кризи, пов’язаних з потеплінням

Понад 200 медичних журналів по всьому світу опублікували редакційну статтю, що закликає світових лідерів вжити екстрених заходів з боротьби зі змінами клімату: обмежити глобальне підвищення температури, зупинити руйнування природи і захистити здоров’я людей. Про це йдеться в оригіналі статті.

Image by ELG21 from Pixabay

Стаття була опублікована напередодні Генеральної Асамблеї ООН, яка пройде наступного тижня. А також перед кліматичною конференцією (COP26) в Глазго в листопаді. Лікарі, медики та вчені попереджають, що хоча останні прийняті цілі щодо скорочення викидів і збереженню біорізноманіття – це позитивне явище, цього явно недостатньо. До того ж всі ці цілі ще не узгоджені з надійними короткостроковими та довгостроковими планами.

Протягом десятиліть медичні працівники та профільні видання попереджали про серйозний і зростаючий вплив зміни клімату на здоров’я людини і природу.

«Вплив на здоров’я і виживання в умовах екстремальних температур, руйнівних погодних явищ і широкомасштабної деградації основних екосистем – це лише деякі з наслідків, які ми спостерігаємо в більшій мірі через зміни клімату», – йдеться в статті.

Ці наслідки найбільш сильно зачіпають вразливі верстви населення, включаючи дітей і людей похилого віку, етнічні меншини, бідніші громади і людей з супутніми захворюваннями.

У статті медична спільнота закликає уряди втрутитися в ситуацію, пов’язану зі зміною клімату, щоб перетворити суспільства і економіку, наприклад, підтримуючи модернізацію транспортних систем, міст, виробництва і розподілу продуктів харчування, ринків для фінансових інвестицій і систем охорони здоров’я. За словами авторів статті, будуть потрібні значні інвестиції, але це принесе величезні позитивні ефекти для здоров’я і економіки, включаючи високоякісні робочі місця, зниження забруднення повітря, підвищення фізичної активності, а також поліпшення житлових умов і раціону харчування.

«Як фахівці в галузі охорони здоров’я, ми повинні зробити все можливе, щоб сприяти переходу до сталого, більш справедливого та здорового світу», – пишуть автори. «Ми як редактори медичних журналів закликаємо уряди і інших лідерів діяти, зробити 2021 рік тим моментом, коли весь світ нарешті змінить курс».

Д-р Фіона Годлі, головний редактор BMJ і один із співавторів редакційної статті, заявила: «Медичні працівники виявилися на передньому рубежі в боротьбі з COVID-19. Сьогодні вони об’єдналися, щоб попередити – зростання температури на Землі навіть на 1,5 C призведе до подальшого руйнування природи і набагато більш смертоносної кризи. Багатші країни повинні діяти швидше і робити більше для підтримки тих країн, які вже страждають від більш високих температур ».

Відзначимо, що ніколи ще так багато журналів не збиралися разом, щоб зробити одну і ту ж заяву, що відображає серйозність надзвичайної ситуації, пов’язаної зі зміною клімату, з якою зараз зіткнувся світ.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button