Відео

Комета ATLAS стає рекордно яскравою (відео)

Комета ATLAS стає рекордно яскравою, до кінця травня небесне тіло збільшить яскравість в 4 тис. разів. Вона буде видно з Землі так само чітко, як зірки першої величини.

ATLAS виявили 28 грудня 2019 року — тоді дослідники відзначили, що від небесного тіла виходить досить слабке світло. Однак з того часу комета стала дуже яскравою. Зараз комета знаходиться в безпосередній близькості від орбіти Марса і наближається до Сонця, збільшуючи випромінюване світло.

Поки ATLAS світить так само яскраво, як зірка восьмої чи дев’ятої величини — вона занадто тьмяна, щоб її можна було побачити неозброєним оком, повідомляє Space Weather. Однак у другій половині травня 2020 року, коли вона наблизиться до Сонця, її яскравість стане набагато вище — на рівні зірок першої величини, доступних для спостереження із Землі.

Небесне тіло, яке можна було ледь помітити близько трьох тижнів тому, зараз продовжує нарощувати яскравість по мірі наближення до центру Сонячної системи.

«Всесвітня база даних спостережень за кометами показує, що вона збільшить яскравість в 4 тис. разів. Вона може стати видимою неозброєним оком на початку квітня. Прямо зараз комета випускає величезну кількість заморожених летких речовин. Ось чому вона так швидко набирає яскравість», — відзначають вчені.

ATLAS в останній раз відвідувала внутрішню область Сонячної системи в кінці IV століття до нашої ери. Наступний її прохід буде в кінці 76-го століття нашої ери. Імовірно, під час найближчого проходу комети до Землі ATLAS буде в чотири рази більше видимого діаметра повного Місяця.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button