Відео

ESA показало гігантський крижаний кратер на Марсі: відео

Навіть коли ви знаходитесь в літаку і пролітаєте над неймовірними ландшафтами Землі, у вас може перехопити подих від краси. Європейське космічне агентство пропонує вам подивитися, як це пролетіти над одним з найбільших чарівних місць Марса — над крижаним кратером «Корольов».

Відео було знято стереокамери за допомогою космічного апарату Mars Express Європейського космічного агентства. Апарат робить зображення, а потім вони об’єднуються в відео з топографічною інформацією для створення тривимірного ландшафту, записаного з різних точок зору.

«Корольов» — це ударний кратер, розташований на Великій Північній рівнині Марса. Його діаметр становить 81 кілометр, а глибина понад 2 кілометрів. Всередині кратера лежить не сніг, як може здатися спочатку. Поглиблення постійно заповнене водяним льодом, товщина якого в самому центрі становить близько 1,8 кілометра круглий рік. Це один з найбільших резервуарів неполярного льоду на Марсі.

Водяний лід на Марсі зазвичай переходить з твердого стану в газ при низькому атмосферному тиску. (Марс має приблизно 8 мілібарів, це 1/170 від земного). Однак лід в кратері «Корольов» постійно стабільний, тому що найглибша частина цієї западини діє як природна холодна пастка. Вчені з ESA пояснюють, що повітря над льодом постійно охолоджується і тому він важчий у порівнянні з оточуючим, і служить захисним шаром, що перешкоджає таненню і його випаровуванню.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button