Здоров'я

Корисні поради: що зробити, щоб не захворіти?

Осінь — пора масових захворювань (грип, застуда). Думаю, кожен загадувався над питанням: що б зробити такого, щоб не захворіти? Але перш ніж відповідати на це питання, варто зрозуміти, чому взагалі ми хворіємо.

Існує, як мінімум, п’ять причин захворювань сучасної людини. В першу чергу, це стрес. За середньостатистичними даними, найбільшу кількість лікарняних листів виписується саме в понеділок — найбільш стресовий день тижня, а найменше — в п’ятницю. Дійсно, стрес — прямий шлях ослаблення імунітету людини. Постійна напруга протягом дня, що також пов’язано зі зміною світлового режиму восени (пізній світанок, ранній захід), призводить до вразливості захисних органів організму.

Другою причиною є наша підсвідомість. Зізнайтеся, часто так набридає щоранку вставати рано, мчати по пробках на роботу, завантажувати себе безліччю справ. Включається режим самонавіювання, підсвідомо ми хочемо захворіти, знайти спосіб змінити важкий звичний розпорядок дня. Ми випадковим чином потрапляємо під вітер, у холодні приміщення з потужними кондиціонерами, промокаємо, а потім хворіємо.

Також, причиною захворювань може стати звичайний брак уваги. Іноді настають моменти, коли так хочеться відчути турботу з боку близьких: пакети зі смаколиками, ліками, побажання якнайшвидшого одужання, організація повного спокою, затишку і комфорту. Все це люблять і чекають, правда, більше схоже на черговий спосіб маніпуляції.

Крім психологічних причин, існують, звичайно ж, зовнішні. Наприклад, сильний холод. Восени це виражається в різкій зміні погодних умов: було тепло, потім відразу ж холодно. Як показує практика, більшість населення до такого не готові. За звичкою легко одягнені ми переохолоджуємося, а на наступний день з’являються перші симптоми. Але небезпечніше зіткнутися з легким холодом. Непомітний протяг, працюючий кондиціонер — повільно, але вірно приводять нас до стану хвороби, забираючи сили в довготривалій боротьбі за підтримання нормальної температури тіла.

Таким чином, викликають хворобу, як фактори навколишнього середовища, так і психологічні. Вчимося боротися і з тими, і з іншими!

Стрес на роботі, внутрішній протест пригнічуємо двома способами. Перший і найлегший — змініть роботу, позбавтеся від того, що вас так сильно дратує і ставить під загрозу стан вашого здоров’я. Другий шлях — мотивування, зміна свого ставлення до ситуації. Іноді розв’язання стресових проблем стає знайома кожному порада — не брати близько до серця, відпусти! Чим простіше ми ставимося до подій, тим легше справляємося з перешкодами, що з’являється, а бонусом є гарний настрій та успіх. Мотивація також відіграє велику роль. Постарайтеся знайти, як мінімум, 10 причин для того, щоб встати та піти виконувати свої робочі обов’язки.

Брак уваги легко компенсується спільним походом з близькими вам людьми на будь-який цікавить вас захід. Вихід у світ — ліки проти усіх хвороб, ваша підсвідомість буде вимагати виглядати і відчувати себе краще всіх. А закоханість взагалі творить дива! Так, ще одна порада — закохуйтесь!

З сильним і легким холодом боремося шляхом ретельної підготовки: утеплення! При перших ознаках переохолодження знаходите швидкі варіанти зігрітися і заснути, щоб поспати як можна довше. Також вам допоможе самонавіювання. При зіткненні з холодом, запрограмуйте себе на зберігання будь-якими силами звичайної температури, зігріванні.

Звичайно, вірні рішенням буде запобігати хворобам профілактикою. Не забуваємо про загартовування шляхом контрастного душу, регулярному і повноцінному сні, зігрівальних напоях, «правильному» одягу (по погоді), відвідування саун, лазень.

Кнопка «Наверх»