Здоров'я

У чому різниця між ГРВІ, грип свинячим грипом?

Кожен рік з настанням зими люди починають хворіти набагато частіше. І в зв’язку з цим виникає постійна полеміка: що вважати за грип, а що за ГРВІ? І взагалі чи є між ними різниця чи це одне і те ж, і чи лікується  однаковими способами? Роман Шиян, педіатр з клініки “DocDeti” розповів про причини виникнення цієї гострої полеміки і про те, чи є все-таки різниця між цими двома хворобами.

ГРВІ розшифровується як “гостра респіраторна вірусна інфекція” – це інфекція дихальних шляхів. Причиною цієї інфекції можуть стати різні віруси, у тому числі і віруси грипу. Таким чином, підсумував лікар, грип — це просто один з різновидів ГРВІ.

Є й інші назви ГРВІ, що залежать від конкретних збудників — проте зазвичай на них не звертають уваги, тому що для них немає якихось специфічних і окремих способів лікування або профілактики. З усіх видів ГРВІ тільки у грипу є свої особливі “правила”. Ось і виходить, що грип виділяється в окрему категорію — він знаходиться в особливому розділі навіть в МКХ-10, тобто в міжнародній класифікації хвороб.

При захворюванні на грип інкубаційний період може становити від одного до чотирьох днів. Заразним він починає бути вже за день до того, як з’являться перші симптоми — сильне підвищення температури, сильне почуття ознобу. Висока температура може зберігатися в залежності від різних факторів від чотирьох до семи днів. При цьому у хворого може також спостерігатися головний біль, біль в очах, нудота або ломота по всьому тілу. Найчастіше хворому грипом навіть важко встати з ліжка, а іноді грип може супроводжуватися такими ускладненнями, як вірусна пневмонія — тоді пацієнтові потрібна буде штучна вентиляція легенів. ВООЗ наводить статистику, згідно з якою, з-за грипу щороку помирає понад 500 осіб (серед них в основному діти та літні).

При інших видах ГРВІ все проходить набагато простіше: температура не досягає таких високих цифр, як при грипі, а вона наростає повільно. Слабкість при ГРВІ може зникнути при відпочинку — наприклад, якщо включити який-небудь фільм, закутавшись в плед і налив собі чашку какао. Першими симптомами ГРВІ можна вважати поява нежитю і кашлю — а ось при грипі їх взагалі може не спостерігатися (як це буває при інших вірусних захворюваннях).

Проте, лікарі стверджують, що точно розрізнити грип та ГРВІ лише за наявності якихось симптомів дуже складно або навіть неможливо. Різними лікарями було проведено кілька досліджень на цю тему: одне з них показало, що лікарі можуть безпомилково визначити ГРВІ у хворого або грип, лише в 40% випадків. Інші ж не можуть дати правильний діагноз, спираючись лише на клінічні прояви захворювання. Таким чином, лікарям доводиться використовувати допоміжні методи на кшталт “експрес-тесту” (його можна провести навіть вдома). А ось розрізняти інші види ГРВІ, як вже було сказано вище, зовсім непотрібно — у цьому просто немає сенсу, адже це ніяк не вплине на методику лікування (яка, до речі, зазвичай полягає в прийомі жарознижуючих і в рясному питво).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button