Наука

Коронавірус може потрапити в серце і мозок з легенів, а потім залишатися там місяцями

Опубліковано дослідження Національних інститутів охорони здоров’я США про поширення коронавірусу в органах людини, яке засноване на матеріалах розтину 44 пацієнтів.

Coronavirus Defeated by Doctors and Scientists. Virus Breaking U
Фото від Photocreo

За інформацією дослідження, коронавірус може кілька діб поширюватися з легенів на всі людські органи, в тому числі і серце, мозок. Далі вірус може залишатися там і реплікуватися місяцями.

Ще один висновок з роботи – на ранніх етапах зараження можлива віремічна фаза — це коли відбувається циркуляція коронавірусу в крові людини з подоланням ним гематоенцефалічного бар’єра або з попаданням в мозок. Це відбувається навіть у пацієнтів з легким і безсимптомним перебігом захворювання.

Крім цього, дослідники вказують, що коли відбувається імунна відповідь в тканинах, то він порівняно слабкий, крім легеневої тканини. РНК коронавірусу вдалося знайти в тканинах мозку всіх шести пацієнтів, які померли більш ніж через місяць після появи симптомів. У п’яти з них сліди коронавірусу знайдені у всіх досліджених відділах мозку.

Дослідники відзначають, що в роботі вони вивчали особливості «довгого коронавірусу», а також механізми зараження різних тканин, за винятком легеневої.

“Це важлива робота. Ми довго не могли зрозуміти, чому цей тип захворювання зачіпає так багато органів. Тепер ясності більше, як і розуміння того, чому «довгий коронавірус» буває у людей зі слабкими симптомами або взагалі без них,” – говорить Зял Аль-Алі, керівник групи дослідників “довгого коронавірусу”.

За підсумками роботи автори відзначили, що навіть при легкому перебігу захворювання відбувається довготривале зниження когнітивної функції через ураження мозку, важкі міокардити і прискорене старіння внутрішніх органів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button