Наука

Інша форма бозона Хіггса існує в надпровідниках

Дослідники з Університету штату Айова знайшли керовану світлом форму бозона Хіггза, яка існує в надпровідниках.

Джіганг Ван, професор фізики і астрономії в штаті Айова і старший науковий співробітник Лабораторії Еймса Міністерства енергетики США, і група дослідників виявили форму частинки бозона Хіггза всередині надпровідника, здатного проводити електрику без опору, як правило, при дуже низьких температурах.

Автори пишуть, що в лабораторних експериментах вони виявили короткоживучі форми Хіггза в високотемпературних (але все ще дуже холодних), багатоенергетичних смугах, нетрадиційних надпровідниках на основі заліза.

Форма Хіггза – це стан матерії, виявлений на квантовому рівні атомів, їх електронних станів і енергетичних збуджень. Моди Хіггса можуть створюватися в різних енергетичних діапазонах і при цьому взаємодіяти один з одним.

Цей режим Хіггса в надпровіднику потенційно може бути використаний для розробки нових квантових датчиків.

Група розробила методику синтезу, яка дозволяє отримувати кристалічні тонкі плівки надпровідника на основі заліза з досить високою якістю, щоб виявити форми Хіггса.

В результаті деякі матеріали, такі як надпровідники, мають властивості, які можуть бути використані для застосування у квантовій інформатиці та енергетиці, наприклад, для обробки, запису, зберігання і зв’язку.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button