Земля

Космічний супутник розкриває деталі найбільшої повені, що спустошує Пакистан (фото)

Місія Copernicus представила супутникові знімки наслідків повені, жертвами якої став кожен сьомий житель Пакистану.

Європейське космічне агентство опублікувала дані супутникових спостережень за повінню в Пакистані. Пристрій може дивитися крізь дощові хмари, а зображення використовуються для допомоги рятувальникам.

Поки велика частина північної півкулі відчуває небувалу посуху, територія Пакистану піддається потужній повені. Мусонні дощі, в десять разів сильніші, ніж зазвичай, які не припиняються з середини червня, призвели до того, що більше третини території країни опинилися під водою.

Повінь в Пакистані. Загальний вигляд (ліворуч) і збільшене зображення найбільш постраждалої області (праворуч). Зображення: Copernicus Sentinel data (2022), processed by ESA, CC BY-SA 3.0 IGO

На супутникових знімках видно, що річка Інд вийшла з берегів, фактично утворивши довге озеро шириною в десятки кілометрів. Різні кольори від синього до чорного показують, де земля знаходиться під водою.

Опубліковані знімки отримані місією Copernicus Sentinel-1. Ця система розроблена спеціально для спостереження за аномальними погодними явищами. Супутник оснащений радіолокаційним приладом, що дозволяє “бачити” крізь хмари і дощову темряву. Завдяки цьому він може картографувати те, що відбувається на землі навіть під час потужних циклонів, що закривають огляд.

Тривалі мусонні дощі призвели до того, що більше третини території країни опинилися під водою. За даними ООН, то повінь вже забрала життя більше тисячі осіб, а загальна кількість постраждалих досягає 33 млн осіб. Супутникові знімки використовуються рятувальниками для оцінки ситуації і планування дій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments