Земля

Вчені, можливо, знайшли кістки святого в середньовічному кулоні (фото)

Нейтронна візуалізація показала, що середньовічний кулон з Німеччини містить фрагменти кісток, можливо, канонізованого святого.

Середньовічний кулон, якому більше 900 років знайдений в сміттєвій купі в Німеччині. Попереднє дослідження показало, що він приховує релігійний скарб: крихітні фрагменти кістки, можливо, з тіла святого. Вони зберігаються в п’яти мішечках з льону або шовку. Надалі вчені планують з’ясувати, якому саме святому вони належали.

Щоб заглянути всередину кулона, вчені використовували нейтронну томографію, яка створює тривимірні зображення, коли субатомні нейтрони поглинаються матеріалами — в цьому випадку корпусом кулона і всім, що він містив. І, хоча ця техніка не допомогла підтвердити справжність артефакту, вчені не планують здаватися.

Такі середньовічні “реліквії” — своєрідні “контейнери” для кісток або інших мощей святих – часто містять смужку пергаменту або паперу з ім’ям святого. Але поки вченим не вдалося знайти її.

До того, як приступити до нейтронної спектроскопії, експертам довелося витратити більше 500 годин на реставраційні робіт, щоб видалити корозію. Сам кулон зроблений з позолоченої міді і прикрашений емалевими портретами Ісуса, Марії і святих.

Археологи виявили кулон розміром з долоню в 2008 році під час розкопок середньовічної сміттєвої ями в Майнці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button