Земля

Археологи виявили житлові будинки і місця ритуальних вбивств на місці німецького “Стоунхенджа”

На місці Ringheiligtum Pоmmelte (німецький «Стоунхендж») виявлено понад 100 житлових будинків

Німецький “Стоунхендж” – стародавній пам’ятник, який датується періодом пізнього неоліту і раннього бронзового віку. Це місце відоме своїм ритуальним використанням та жахливими людськими похованнями. Тепер вчені виявили нову особливість цього пам’ятника: тут, ймовірно, було людське поселення.

Peter Gercke/DPA/AFP/Via Getty Images

Раніше дослідники виявили на місці Ringheiligtum Pоmmelte (так називається німецький «Стоунхендж») розчленовані тіла дітей і жінок. У деяких з них були виявлені серйозні травми черепа і переломи ребер, отримані незадовго до смерті.

Дослідники припускали, що Ringheiligtum Pоmmelte був сезонним ритуальним місцем або використовувався для святкування релігійних подій та похоронних обрядів. Ніхто не думав, що в цьому місці може бути людське поселення.

Тепер, згідно з Live Science, під час останньої серії розкопок, яка розпочалася в травні 2021 року, археологи виявили два житлові будинки, а також 20 ровів та два поховання. Поки розкопки тривали, дослідники виявили нові поховання та понад 80 повних планів будинків. В цілому вчені ідентифікували 130 жител.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button