Відео

Крем для обличчя призвів до масштабних пошкоджень нервової системи

У США зафіксовано перший за 50 років випадок отруєння метилртуттю — речовиною, ще більш токсична, ніж ртуть. 47-річна пацієнтка звернулась за медичною допомогою з приводу мимовільних м’язових рухів і слабкості в плечах і руках. За два тижні амбулаторного лікування їй стало тільки гірше: у неї з’явилися плутана мова і нерівна хода, а зір погіршився. Ушкодження нервової системи розвивалося стрімко: в результаті пацієнтка не могла обслуговувати себе, приймала їжу через трубку і взагалі втратила здатність говорити.

Аналізи показали несподівано високі концентрації метилртуті: 2620 мкг/літр крові при нормі менше 2 мкг/літр. Джерелом став освітлюючий крем, куплений в Мексиці: концентрація метилртуті в ньому склала 12 г/л.

Жінка користувалася цим типом крему протягом багатьох років, але нещодавно вона звернула увагу на те, що потрібний ефект відсутній. Крім того, вона відчула оніміння в роті і занепад сил, проте продовжила косметичні процедури, поки не зрозуміла, що час звертатися до лікарів.

Ртуть здатна пригнічувати утворення пігменту меланіну, тому виробники іноді додають її у косметичні засоби, незважаючи на токсичність. Але її присутність в кремах — мінімальна.

Метилртуть — органічна сполука на основі ртуті. Вона застосовується як пестицид, тому отруєння метилртуттю, як правило, харчові. Всі відомі випадки отруєння косметикою були пов’язані з хлоридом та іншими неорганічними сполуками.

Пацієнтка пройшла курс хелатотерапії: процедури, в ході яких отруйні речовини виводяться з організму. І хоча концентрація ртуті в її крові поступово знижується, жінка досі залишається у безпорадному стані.

Проаналізувавши цей випадок, представники американського Управління з контролю і запобігання захворювань (CDC) нагадують про необхідність уважніше ставитися до будь-якої продукції, перевіряти її склад і звертатися до лікарів при появі медичних проблем.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»