Всесвіт

По сусідству з Землею знайдена нова землеподібна планета

Планета Земля, Сонячна система знаходяться в досить густонаселеному районі нашої галактики. Астрономам вдалося знайти нову екзопланету трохи більшу від Землі, яка обертається навколо червоного карлика на відстані 66,5 світлових років від Землі. Чи може дане відкриття принести щось нове для сучасної науки?

Як багато екзопланет знаходиться по сусідству з Землею?

Як відомо, в даний час вчені змогли виявити більше 4100 екзопланет різних розмірів, що володіють часом досить неймовірними характеристиками. З-за того, що скелясті екзопланети найчастіше виглядають як маленькі і дуже тьмяні об’єкти навіть в найпотужніший телескоп, переважною часткою серед підтверджених планет є планети-гіганти і планети, чиї розміри дещо перевищують розміри Нептуна. Останнім часом ситуація з виявленням твердих планет дещо покращилася завдяки місіям TESS і Kepler. Як повідомляє портал sсienсealert.com астрономи вже змогли виявити дрібні екзопланети, що мають масу Землі й Венери, які, імовірно, мають кам’янисту поверхню.

За словами міжнародної групи дослідників з Інституту астрофізики і космічних досліджень ім. М. В. Кавлі, подібні скелясті планети досить важко проаналізувати та схарактеризувати тому, що найчастіше вони розташовані поблизу щодо тьмяних зірок або червоних карликів, з яких за великим рахунком, і складається наша галактика. Відкрита нова екзопланета не є винятком в даному випадку: об’єкт GJ 1252b, що обертається навколо зірки М-карлика, був відкритий телескопом TESS з відстані, приблизно рівного 66,5 світлових років від нашої планети. Будучи в 1,2 рази більше Землі в діаметрі і приблизно в два рази більше нашої планети по масі, екзопланета обертається навколо невеликої зірки GJ 1252, що володіє приблизно 40 відсотками від маси і розмірів Сонця.

Рік на знайденій екзопланеті триває всього лише 12,4 години, що є дуже негативним показником для існування потенційного життя на її поверхні. Крім того, через свою надзвичайно близьку орбіту, одна зі сторін GJ 1252b може бути назавжди обернена в бік своєї зірки, що значно погіршує і без того не найбільш комфортні погодні умови далекого інопланетного світу. Незважаючи на безліч негативних чинників для виникнення життя, GJ 1252b можна легко виявити за допомогою потужного телескопа. Завдяки тому, що батьківська зірка проявляє відносно спокійну і миролюбну вдачу, не відрізняючись потужними спалахами, а екзопланета “пробігає” по диску зірки кожні 12 годин, у наукового світу з’являться всі можливості для аналізу поверхні і атмосфери планети вже в найближчому майбутньому за допомогою спектроскопічних спостережень.

По соседству с Землей найдена новая землеподобная планета

Зірка GJ 1252 — типовий червоний карлик, що розташувалася по сусідству від Сонячної системи

Крім GJ 1252b, великою кількістю прилеглих кам’янистих світів вчених порадував і космічний телескоп TESS, який виявив скелясті екзопланети Pi Mensae c і LHS 3844 b, розташовані в 60 і 49 світлових роках відповідно. Дослідники вважають, що чим більше скелястих планет ми зможемо відшукати і чим більше даних ми можемо зібрати про їх структурі та основних характеристиках, тим більше шансів з’явиться у людства для того, щоб з’ясувати, чи є наша Земля чимось по-справжньому унікальним за космічними мірками або ж являє собою цілком звичне явище. Якщо так, то виявлена екзопланета GJ 1252 b може стати відмінним стартом для вирішення такого важливого для людства питання.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button