Головна / Поради / Критерії вибору металочерепиці — яка буде найкращою

Критерії вибору металочерепиці — яка буде найкращою

В останні десять років, такий матеріал для покрівлі, як черепиця металева, міцно увійшов на український ринок. Яку краще вибрати металочерепицю вирішує кожен спеціаліст або домовласник виходячи з особистих уподобань або інформації у світовій мережі.

1-29-11-2016-600-245

Основні правила вибору металочерепиці

Вирішуючи яка металочерепиця краще, кожна людина керується кількома критеріями. Це якість товару, його зовнішня привабливість і фінансова доступність.

При цьому розглядатися плюси і мінуси майбутнього матеріалу на дах можуть як з об’єктивної, так і суб’єктивної, точки зору.

До параметрів, про яких можна сказати, що це об’єктивні показники, відносяться:

 • Розмір листів для майбутньої покрівлі, причому товщина металу є визначальним параметром.
 • Розміри хвилі металочерепиці
 • Походження металочерепиці, тобто її виробник і його репутація на ринку.
 • Тип і якість полімерного покриття.
 • Забарвлення листів металочерепиці
 • Можливість монтажу обраного покрівельного матеріалу на існуючу конструкцію даху. Наприклад, на покрівлі з ухилом менше 14 градусів металочерепицю стелити взагалі не рекомендують.

Суб’єктивними параметрами при виборі можна вважати:

 • Колір полімерного покриття — навіть якщо дизайнер при проектуванні керується дотриманням колірних поєднань, останнє слово залишається за господарем будинку, що будується. Так, і дизайнери теж мають суб’єктивні переваги.
 • Як не дивно, розмір металочерепиці. Мається на увазі розмір по довжині, тому що ширина листів практично однакова. Довжину вибирають за порадою майстра, який займається монтажем покрівлі.
 • Вибір металочерепиці за фінансовими параметрами також можна віднести до суб’єктивного фактору. У цьому випадку господар більшою мірою керується не якістю виробу, а можливістю купити найбільшу кількість матеріалу.

Виходячи з досвіду експлуатації металевої черепиці в якості покрівельного матеріалу для даху, можна дати майбутнім домовласникам одну пораду, як вибрати металочерепицю.

Головною і визначальною умовою при виборі матеріалу для покрівлі є якість, яку може гарантувати тільки відома фірма-виробник, що заслужила хороші відгуки від користувачів. Купити металочерепицю Луцьк  — саме така фірма, яка гарантуватиме якість покрівельного матеріалу.

Дахи з дешевої металочерепиці найчастіше пошкоджуються при монтажі і приходять в непридатність через декілька років експлуатації.

Визначити якість такого виробу, як металочерепиця, досить просто. Серйозна фірма, що займається випуском цієї продукції, завдає прямо на лист інформацію за допомогою лазерного маркування, яке містить відомості про виробника, розміри листів, походження сировини, датою виробництва і номер замовлення.

На звороті листа металочерепиці обов’язково наноситься маркування виробника вихідного металу.

Якщо дані про метал, з якого зроблена черепиця, немає, то це має насторожити. Така інформація не зазначається, якщо матеріал не зовсім кондиційний.

На ринку продавці можуть пропонувати товар, нібито відомої фірми. Про це будуть свідчити барвисті паперові наклейки або вкладиші. Однак на самих аркушах маркування відсутнє. Це явна підробка.

Дрібні виробники, що випускають такі «шедеври», використовують старе неякісне обладнання, некондиційний метал, або той, який пролежав у резерві багато років. Покриття, які вони використовують — теж з розряду дешевих. А продається така продукція значно дорожче її реальної якості.

Професіонали, радячи яку вибрати металочерепицю, дають наступні рекомендації:

 • Покрівельний матеріал повинен бути вироблений на заводах з відомим брендом, що зарекомендували себе на цьому ринку.
 • Оптимальна товщина листа для покрівлі повинна бути в межах 0,45—0,5 мм Така металочерепиця буде мати достатню жорсткість і не дуже велику вагу. Більш тонкі листи можна пошкодити при транспортуванні і монтажі, а більш товсті — обтяжать конструкцію даху, а також їх буде незручно піднімати і монтувати.
 • Якісна металочерепиця має лазерне маркування і часто кожен лист покритий захисною плівкою.
 • На листах не повинно бути тріщин і сколів як полімерного покриття, так і захисного шару із зворотного боку аркуша.

Вирішуючи для себе, яку металочерепиця краще вибрати, людині потрібно звернути увагу на такі типи покриття, як — пурал і PVF2. Ці полімерні матеріали мають більший гарантійний строк, причому поверхня може бути як глянсова, так і матова. Ще важлива обставина в їхню користь — з таким покриттям по закінченні навіть тривалого часу не вигорає колір покрівлі.У поліестеру і пластізола з цим є проблеми. Причому гарантійний термін служби цих полімерів значно нижчий.

У довжину розмір листа повинен бути не більше чотирьох метрів. Це вважається оптимальним розміром, при якому його добре транспортувати, зберігати і піднімати на дах для монтажу покрівлі.

В рекомендаціях, як вибрати металочерепицю, фахівці радять попередньо зробити грамотний розрахунок площі даху, на яку треба буде монтувати цю черепицю. А при розрахунку кількості аркушів не забувати, що враховується корисна, а не фактична площа виробу.

Також слід не забувати, що всі листи на один дах повинні бути від одного виробника і бажано з однієї партії. Це необхідно для того, щоб збігалися рельєфи, місця стикувань і відтінок виробів.

Як правильно вибрати металочерепицю? На це питання отримати відповідь можна звернувшись до форумів в інтернеті, на яких подібна проблема активно обговорюється. Є спеціальні сайти, які акумулюють відгуки як позитивні, так і негативні, тих хто будував, монтував металочерепицю на даху і експлуатує її уже багато років.

Оскільки металочерепиця як покрівельний матеріал експлуатується вже багато років, то професіонали змогли накопичити статистичні дані по виробниках цієї продукції.

Піонерами і визнаними лідерами у цій сфері є виробничі фірми з Фінляндії, Швеції та Англії.

Серед фінських брендів найбільш впізнавані — металочерепиця Takotta, Weckman, Poimukate, Metehe, Ruukki і Pelti Ja Rauta.

У шведів класичними вважаються — металочерепиця Gassel Profil, бренд KAMI і Mera System.

 

 

 
comments powered by HyperComments