Поради

Коли потрібно звернутися до психолога

У всіх людей рано чи пізно хоча б раз, але виникають на шляху життєві труднощі і неприємності і, на жаль, не завжди з цими негараздами виходить розібратися самостійно. До того ж спроби виговоритися рідним або «поплакатися подрузі в жилетку» – рідко приносять стійкий результат. Саме в таких випадках на допомогу може прийти кваліфікована людина – психолог.

У даній статті мова піде про те, на які перші дзвіночки необхідно звернути увагу – саме вони послужать вірною ознакою того, що допомога фахівця все ж необхідна.

До відома читачів: підібрати психолога в Києві можна за цією адресою https://upsihologa.com.ua/baza-city-12-page-1.htm

Різкі емоційні перепади

Постійна дратівливість, неконтрольовані раптові спалахи гніву, гостре почуття самотності й апатичний стан. Оточення викликає негатив і дратує.

Часом люди, які відчувають подібне, посилаються на відсутність відпочинку, сну, або просто вирішують, що то є «стрес, не більше». Але це перший дзвіночок, який може характеризувати синдром хронічної втоми або ж серйозну хворобу – депресію.

У вир роботи з головою

Думки тільки про роботу. Змінити когось на робочої службі і вийти в вихідний? Та не питання! Завжди і всюди постійна автоматична готовність взятися за справу, не думаючи про наслідки і потребах свого здоров’я. Зустрічі з друзями відходять на другий план, і навіть на побачення часу немає.

Дуже схожа, хоч і протилежна, ситуація, коли людина не виходить з кімнати і дивиться в монітор, ті ж самі комп’ютерні ігри, про спілкування й мови не йде – це також сигнал до занепокоєння.

Хочеться сховатися і далеко виїхати

Уособлює подібний сигнал почуття тривоги, що досягає такої сили, що іноді людина не може з собою нічого вдіяти. З’являється панічна атака, як тільки виникає потреба вийти з дому навіть в найближчий продуктовий магазин. Про масові скупчення людей – і мови бути не може. Усамітнення вдома – тільки цей стан приносить комфорт і спокій.

Харчові розлади

Тут дві крайності. Або їжа стала займати все більшу кількість часу, і сам процес поглинання їжі відбувається на автоматі і здебільшого від нудьги. Або ж їжа, навпаки, йде на останній план, повна відсутність апетиту і байдужість. Такі запущені ситуації можуть сміливо перерости в підступні хвороби, такі як булімія та анорексія.

Коли кращий друг – алкоголь

Щоденна порція келиха вина або ще чогось міцнішого – вже як ритуал, а алкоголь вбачається невід’ємним супутником життя.

Чи не задався день на роботі, сварка з батьками або подругою – завжди виручить вірний товариш – спиртне. Навіть в рідкісні радісні моменти – рука знову тягнеться до міцних напоїв. Людина перестає бути собою, алкоголь повністю вимиває свідомість, погіршується якість життя і стосунки з оточуючими.

Проблеми зі здоров’ям

Всі проблеми і хвороби – від нервів. Та ж алергія або астма, той же гастрит, болі в животі, гіпертонія, запаморочення, дзвін у вухах – це лише мала частина психосоматичних захворювань, які формуються і народжуються на нервовому грунті.

Якщо після здачі аналізів та консультацією з терапевтом симптоми зберігаються: тремор, підвищене потовиділення, підвищення або пониження температури тіла без причини – дуже слушним рішенням буде звернутися до психолога.

Постійне відчуття страху

Перманентне побоювання і почуття дикого страху без ґрунтовних на те причин. Часом страх настільки великий, що людину переслідують напади безсоння. Якщо подібні стани раніше були епізодичними, а тепер звичні, то це сигналізує про явну нервовий розлад, і зволікати не можна.

Відвідування психолога – це незамінна й необхідна терапія. Саме психолог допоможе розібратися і заглибитися в надра проблем. Саме психолог допоможе повернутися до повноцінного життя.

Ні в якому разі не можна знецінювати свої проблеми, почуття. Головне – не зволікати, діяти, поки проблема не погіршилася. Важливо любити і цінувати себе!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button