Всесвіт

Китай захистить Землю від астероїдів 900-тонними ракетами

Китайська влада планує відправити в космос гігантські ракети, які будуть подорожувати роками, а потім відбивати астероїди від Землі.

У Китаї вирішили створити космічний флот для ліквідації загрози зіткнення астероїдів із Землею. На базі важких китайських ракет-носіїв «Чанчжен-5» (CZ-5) будуть створені десятки без’ядерних ударних засобів зміни орбіт астероїдів. Завершення програми дозволить бути в готовності ліквідувати загрозу від астероїдів протягом десяти років після виявлення смертельної небезпеки.

У новому дослідженні, що фінансується урядом, йдеться, що Китай може запустити 23 ракети (вагою майже в 900 тонн) для руйнування скелястих об’єктів в нашій Сонячній системі. Деякі астероїди не більш гальки, а інші – в сотні кілометрів у поперечнику. При цьому астероїд шириною всього в 500 м може вбити мільйони людей.

Хоча ймовірність зіткнення одного з них із Землею в цей час мала, один з них – Бенну – може зіткнутися з планетою приблизно через 100 років.

Фото: НАСА

Згідно з раніше запропонованим фахівцями NASA проєктом HAMMER (Hypervelocity Asteroid Mitigation Mission for Emergency Response), змінити орбіту астероїдів можна і без застосування ядерної зброї. Потрібно запустити кілька десятків ракет, які завдяки кінетичній енергії будуть здатні поштовхами змінити траєкторію руху астероїдів. Ядерний підрив астероїда, як неважко зрозуміти, перетворить його в шрапнель, що тільки погіршить становище землян.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button