Земля

Озеленення Європи може допомогти збільшити кількість опадів в посушливих регіонах

Команда вчених з Інституту атмосферних і кліматичних наук Цюріха, Швейцарія, і Ньюкаслського університету, Англія, виявила, що кількість опадів в Європі може бути збільшено завдяки посадці дерев. Озеленення може зробити істотний вплив на посушливі регіони, які постраждали через зміни погодних умов.

Image by jplenio from Pixabay

Попередні дослідження показали, що через зміни клімату в найближчі роки на більшій частині Європи може випасти менше опадів, ніж зазвичай. В рамках нової роботи дослідники розглянули, що може статися в регіоні, якщо влада приділить більше уваги процесу «озелененню».

Щоб дізнатися більше про вплив кількості лісів на погоду, а саме на опади, дослідники зібрали історичні дані про опади з декількох ділянок по всій Європі. Потім вони зіставили дані лісових районів з даними з сільськогосподарських місцевостей. Так автори роботи змогли створити моделі, які прогнозують майбутнє кількість дощів і снігу.

Дослідники виявили, що в лісових районах випадає більше опадів, ніж в сільськогосподарських. Вони також виявили, що перетворення сільськогосподарських земель в лісові угіддя призведе до збільшення кількості опадів як на місцевому рівні, так і в загальному. В середньому, якщо збільшити кількість зелені в Європі на 20%, опади лише за літо збільшаться на 7,6%.

Дослідники не змогли пояснити, чому в лісових районах випадає більше опадів, але припускають, що це може бути пов’язано з тим, що дерева тиснуть на рухоме повітря, сповільнюючи його і даючи більше часу для розвитку дощових хмар.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button