Всесвіт

НАСА відправить на Місяць робота, який буде шукати воду (відео)

НАСА відправить на Місяць робота, який буде шукати там воду. Це частина програми Artemis відправити астронавтів на супутник Землі до 2024 року.

NASA вибрало компанію, яка відправить місячний всюдихід VIPER на Місяць. Він буде виконувати частину місії Artemis, яка допоможе визначити як і де можна встановити «довгострокову присутність на поверхні супутника». Місія по його посадці запланована на 2023 рік.

VIPER — це розвідувальний ровер, розміром з гольф-карт, який буде прочісувати район Південного полюса Місяця в пошуках води у вигляді льоду. Дослідники відзначають, що це ключовий крок програми Artemis. Наявність зручного джерела води стане важливою частиною створення будь-якої довгострокової стійкої бази на Місяці, оскільки вона може забезпечити необхідні елементи для автономного виробництва палива.

У НАСА додали, що VIPER може піднімати кожне зі своїх коліс незалежно, майже як ноги, тому він може пересуватися практично по будь-яких поверхнях. Крім того, це дозволяє дослідити не тільки поверхню супутника, але і те, що знаходиться під м’яким ґрунтом.

Компанію Astrobotic вибрали з-поміж інших комерційних партнерів в рамках програми НАСА Commercial Lunar Payload Services (CLPS). CLPS покликаний допомогти відправити корисний вантаж на Місяць у підтримку програми агентства Artemis, метою якої є висадка на супутник Землі до 2024 року. Контракт на відправку всюдихода вартує 199,5 млн доларів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button