Поради

Лікування зубного ряду після брекетів: що пропонує клініка «МЕД-ДЕО»

Чимало людей стикаються з проблемою викривлення зубного ряду. Крім естетичного недоліку, можливе утворення неправильного прикусу. Ефективно вирівняти зуби допоможуть брекети. Проте після зняття конструкції положення зубів може знову змінитися. Капа після брекетів на https://www.med-deo.com.ua/uk/kapa-pislya-breketiv.html допоможе закріпити результат вирівнювання зубів. У клініці «МЕД-ДЕО» виготовляють та встановлюють капи. 

Чи можливе повторне викривлення зубів

Брекети використовують для вирівнювання зубів. Багато людей вважають, що після знаття конструкції, втручання у ротову порожнину більше не потрібне. Проте це не завжди так. Часто кісткова тканина та зв’язки повертаються у вихідне положення, і потрібно знову впливати на розміщення зубів. Утримувати зуби у потрібному положенні допоможе ретенційна конструкція, тобто капа. 

Фахівці рекомендують носити капу, коли є ризики повторного викривлення зубів. Якщо нехтувати порадою, можна повністю втратити ефект, який досягається завдяки брекетам. Повторне викривлення можливе у людей, у яких спостерігаються анатомічні особливості організму. Необхідність носіння капи спричинена додатковими нюансами:

  • Брекет-системи стають причиною динамічного переміщення зубів. Тому часто тканини не встигають за такою трансформацією зубного ряду, і після зняття брекетів повертаються у вихідне положення. 
  • М’які тканини після використання брекетів розтягуються та прагнуть повернутися у вихідне положення. Така особливість викликає повторне викривлення прикусу. 
  • Після зняття брекетів зубний ряд дуже повільно втрачає отриману форму та помалу повертається у вихідне положення. Ця особливість виникає в організмі, який опирається стороннім впливам на нього. 

Особливості використання капи після брекетів

Встановлення брекетів належить до дорогого способу вирівнювання зубного ряду, а носіння часто викликає больові відчуття в ротовій порожнині. Такі зусилля пацієнта шкода втрачати через повторне викривлення зубів. Капа допоможе утримувати результат вирівнювання. Конструкцію виготовляють індивідуально для кожного пацієнта. 

Для початку лікарі роблять зліпок щелепи людини. За допомогою кількох примірок вдається виготовити капу, які відповідатиме анатомічним особливостям ротової порожнини. Капу виготовляють з прозорого біополімеру, який не викликає алергічної реакції організму. Основна перевага капи в тому, що вона практично непомітна в роті людини. 

Які типи кап використовують для вирівнювання зубів

За допомогою носіння капи вдається утримувати зуби в потрібному положенні. Конструкції поділяються на декілька типів.

  • Стандартні. Це найбільш доступний варіант за ціною. Капи виготовляють за єдиним зразком. Моделі прості у використанні, проте підходить не всім пацієнтам. 
  • Термопластичні. Конструкції виготовляють з пластичного матеріалу. При зануренні у гарячу воду він стає тягучим. Пластичну масу потрібно нанести на зуби та почекати, поки вона затвердіє.
  • Індивідуальні. Зазвичай використовують для пацієнтів з урахуванням їхніх фізіологічних особливостей. Це найдорожчий вид кап, на виготовлення яких знадобиться приблизно тиждень. 

Під час використання індивідуальних кап слід керуватися інструкціями, які дає лікар до кожної конструкції. 

Переваги встановлення капи у клініці «МЕД-ДЕО»

Капи виготовляють з високоякісного пластику. Спочатку використання капу потрібно носити постійно. Залежно від результату лікар може дозволити часткове застосування конструкції, наприклад, кілька годин на добу. В процесі використання капа не викликає дискомфорту в ротовій порожнині: вона не заважає людині розмовляти, приймати їжу, не натирає ясна. 

Капу зручно зберігати у футлярі та носити з собою. До недоліків використання конструкції належить тривалий період її використання. Фахівці стоматологічного центру «МЕД-ДЕО» виготовляють капи за індивідуальними параметрами. Професіоналізм та досвід лікарів допоможуть ефективно подолати різноманітні проблеми з зубами. 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button