Технології

Літій-сірчані батареї з щільністю енергії 400 Вт • год / кг від Sion Power

Американська компанія Sion Power оголосила про створення нової версії своїх літій-сірчаних акумуляторів Licerion-EV. Над створенням таких батарей, в яких застосовується анод з металевого літію і катод з сірки, підприємство працює з 2004 року.

Основна нова модель елемента живлення виконана в корпусі з довжиною і шириною 100 см. Акумулятор має ємність 17 А • год, його щільність енергії на одиницю маси становить 400 Вт • год / кг, а в перерахунку на одиницю об’єму – 700 Вт • год / кг. За заявою компанії, батарея відповідає вимогам по швидкості зарядки, віддачі енергії, безпеки й тривалості терміну служба, що пред’являються до акумуляторів для електромобілів.

Друга нова модель Sion Power – аналогічний за конструкцією і щільності енергії компактний акумулятор ємністю 6 А • год. Батареї обох типів зараз вже випускаються на пілотній виробничої лінії в місті Тусоні, штат Арізона, і проходять перевірочні випробування в сторонніх організаціях.

Точний термін служби нових акумуляторів не названий. Представлені Sion Power торік невеликі літій-сірчані батареї на 1,8 А • год до втрати 30% початкової ємності витримують 800 циклів швидкого заряду (за 90 хвилин) і глибокого розряду (за 23 хвилини).

Технічний директор Sion Power доктор Урс Шуп, розповів:

“Licerion-EV повинні бути цікаві автовиробникам. Адже тепер ємність літій-сірчаних батарей досягає істотних значень, при цьому їх щільність енергії значно вище, ніж у літій-іонних елементів живлення. Наприклад, в Tesla Model 3 зараз використовуються акумулятори з щільністю енергії 260 Вт • год / кг. Домогтися значення 400 Вт • год / кг Tesla планує через 3-4 роки, а китайська компанія CATL – до 2025 року. Приблизно до цього ж терміну стартап QuantumScape намір вивести на ринок твердотільні батареї з аналогічною щільністю енергії.”

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button