Здоров'я

Лікарі розповіли про 8 ознак гастриту, які не можна пропускати

Гастрит – це запалення слизової оболонки шлунка, що призводить до порушень його основних функцій. Як виявити у себе захворювання? Розповідаємо в нашій статті.

©twenty20photos

Причини розвитку гастриту

Найчастіше гастрит викликаний неправильним харчуванням, зловживанням алкоголю і лікарськими препаратами, в тому числі аспірину і болезаспокійливими засобами. Також розвиток хвороби може бути спровоковано бактеріями, які мешкають у слизовій шлунка, попаданням жовчі в шлунок і інфекціями, викликаними бактеріями і вірусами.

Як виявити гастрит: симптоми

Визначити можливу наявність гастриту можна, звернувши увагу на власний стан здоров’я. Якщо ви помічаєте у себе зазначені симптоми гастриту, варто негайно звернутися за консультацією до лікаря. Спеціаліст може додатково призначить ряд аналізів, які підтвердять хворобу. Серед таких: верхня ендоскопія, аналіз крові і копрограма.

Отже, запам’ятовуйте ознаки гастриту.

  • Втрата апетиту.
  • Гикавка.
  • Біль або дискомфорт у верхньому відділі живота.
  • Печіння або дискомфорт в шлунку між прийомами їжі, а також у нічний час.
  • Нудота або рецидивний розлад шлунка.
  • Звичайна блювота і з домішкою крові.
  • Втрата апетиту.
  • Чорний ккал.

Яким буває гастрит?

Гострий гастрит починається, зазвичай, раптово. Найчастіше є наслідком зараження слизової шлунка Helicobacter pylori або іншими бактеріями, які потрапляють у шлунок при вживанні недоброякісної їжі, зараженої хвороботворними мікробами. Може охоплювати весь шлунок або тільки його частину. Характерна ознака — сильний біль.

Гострий гастрит може перейти в хронічний: якщо хвороба часто даватиме рецидив, при поганому лікуванні, тривалому впливі речовин, що подразнюють оболонку дратують слизову. Хронічний гастрит може затягнутися і призвести до виразки, атрофічного гастриту.

Атрофічний гастрит — це захворювання, при якому, грубо кажучи, клітини шлунка замінюються клітинами кишечника. Атрофічний гастрит збільшує ризик розвитку раку.

Лікування гастриту

Лікування гастриту призначається виходячи з причини виникнення хвороби. Залежно від форми захворювання лікар призначає спеціальні препарати. Це можуть бути засоби, які стабілізують кислотність шлунка, в’яжучі  ліки або препарати проти печії. Іноді медики прописують антибактеріальну терапію, якщо недуга спровокована бактерією Helicobacter pylori. Крім того, можуть бути призначені ферментні препарати і спазмолітики. Обов’язковим доповненням лікування гастриту є спеціальна дієта, без якої ефективність препаратів просто неможлива.

Дієта при гастриті

Як і підбір препаратів для лікування, вибір системи харчування теж залежить від форми захворювання. При цьому вживання їжі повинно бути дробовим. При гастриті ж з підвищеною кислотністю дієта підбирається з метою зниження активності роботи шлунково-кишкового тракту. Тому лікарі закликають пацієнтів виключити з раціону такі продукти: м’ясо з жилами, рибу з дрібними кісточками, хліб з борошна грубого помелу, продукти з висівками, копчені і мариновані продукти, газовані напої, соки, кава і міцний чай, цитрусові, чорний хліб, капусту , бобові, молоко.

Якщо вас останнім часом сильно турбує самопочуття через розлади шлунка, варто обов’язково пройти обстеження. Чим раніше ви виявите порушення у здоров’ї, тим ефективніше буде лікування.

Джерела: euromed.ua, moirebenok.ua, kalushnews.city

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button