Технології

Дослідники вперше телепортували голограму в іншу країну (відео)

Голограми студентів з США побували у Великобританії і Канаді «без оплати авіаквитків», а їхні колеги з цих країн вирушили в Алабаму.

Дослідники із Західного Інституту космічних досліджень оголосили про проведення першої у світі двосторонньої транскордонної голографічної телепортації. Технологія стане в нагоді для дистанційного навчання, телемедицини та космічних досліджень.

Голографічна телепортація — (голопортація) – це комбінація голограми і телепорту: голограма людини або будь-якого іншого об’єкта миттєво передається в інше місце. Для міжнародної голопортації дослідники використовували спеціальну камеру, яка створює голографічне зображення об’єкта, яке потім відправляється в пункт призначення за вибором.

Користувач на іншому кінці носить окуляри змішаної реальності Hololens. Цей пристрій нагадує ігровий VR-шолом. Через такі лінзи людина може бачити предмет у своєму оточенні, а також додаткові «віртуальні» предмети і людей. Якщо обидва учасники віртуального зв’язку використовують такі пристрої, вони можуть взаємодіяти з навколишнім світом так, як якби вони були там насправді.

Дослідники відзначають, що цікава не стільки новизна відчуттів подорожей, для яких «не потрібно купувати авіаквитки», скільки практичний додаток технології. Наприклад, голографічні додатки можуть полегшити проведення медичних оглядів у віддаленій місцевості, а значить врятувати життя.

Учасники експерименту вважають, що голопортація – це майбутнє охорони здоров’я з точки зору доступу до віддалених громад, віддалених районів і надання якісної медичної допомоги в сільській місцевості. При цьому для реального практичного застосування потрібен подальший розвиток технології, а подібні експерименти допомагають знайти обмеження.

Наприклад, після голопортації учасники планують вивчити, як об’єднати біосенсори разом з голограмами для підвищення якості дистанційної медичної допомоги. Крім охорони здоров’я нова технологія буде корисна в освіті та космічних дослідженнях. Наприклад, у квітні 2022 року НАСА направила лікаря на МКС.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments