Здоров'я

Літнім людям необхідні волоські горіхи

Людям у віці потрібно обов’язково налягати на волоські горіхи, як показало дослідження. Вони надають позитивний ефект на їх когнітивний функціонал, тобто роботу мозку.

Як показало нове дослідження, вживання волоських горіхів здоровими людьми старшого віку майже не чинить ніякого ефекту на роботу їх мозку протягом двох років. Але цей ефект спостерігався у тих літніх людей, які більше курили і демонстрували не найкращі результати на нейропсихологічних тестах. Дослідження проводилося вченими з Каліфорнії та Іспанії. Нагадаємо, що волоські горіхи містять жирні кислоти Омега-3 і поліфеноли, а раніше було доведено, що ці компоненти протистоять окислювальному стресу і запаленню, яке часто призводить до зниження когнітивної діяльності.

Нове дослідження, опубліковане в The American Journal of Clinical Nutrition, охоплювало близько 640 людей, що проживають в Каліфорнії і Барселоні. Протягом двох років основна група більш активно налягала на волоські горіхи, а в контрольній групі від їх вживання утримувалися. І хоча отриманий результат не назвеш надто значним, на думку дослідників, ефект буде більш вираженим протягом тривалого періоду часу.

Ось чому волоські горіхи потрібно вживати людям, які ведуть не найздоровший спосіб життя і досягли похилого віку. Зазначимо, що та ж сама команда вчених із США вперше виявила ефект зниження холестерину після вживання різних горіхів, і особливо волоських горіхів. Ці дані були опубліковані в New England Journal of Medicine ще в 1993 році.

Натхнення: www.medikforum.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть