Земля

Літо в Північній півкулі буде тривати майже півроку до 2100 року (відео)

Згідно з новим дослідженням, без зусиль щодо пом’якшення наслідків зміни клімату літо довжиною в шість місяців стане новою нормою до 2100 року в Північній півкулі. На думку авторів, це призведе до незворотних наслідків для сільського господарства, здоров’я людини й навколишнього середовища.

Image by Olya Adamovich from Pixabay

У 1950-х роках в Північній півкулі чотири сезони змінювали один одного по передбачуваній і досить рівномірній схемі. Але зараз глобальне потепління змінює тривалість і початок сезонів.

«Літо стає довшим і спекотнішим, а зима коротшою і теплішою через глобальне потепління», – пояснює Юпін Гуань, океанограф з Інституту океанології Китайської академії наук. Дослідження публікує Geophysical Research Letters.

Дослідники використовували історичні щоденні кліматичні дані з 1952 по 2011 рік, щоб виміряти тривалість і наступ чотирьох сезонів в Північній півкулі. Потім вчені використовували встановлені моделі зміни клімату, щоб передбачити, як зміняться сезони в майбутньому.

Літо в Північній півкулі буде тривати майже півроку до 2100 року

Зміни в середніх датах початку і тривалості чотирьох сезонів в середніх широтах Північної півкулі в 1952, 2011 і 2100 роках. Фото: Wang et al., 2020 / Geophysical Research Letters / AGU.

Результати показали, що в середньому літо збільшилося з 78 до 95 днів, а зима скоротилася з 76 до 73 днів. Весна та осінь також скоротилися з 124 до 115 днів і з 87 до 82 днів відповідно. Простіше кажучи, весна і літо починалися раніше, а осінь і зима – пізніше. Середземноморський регіон і Тибетське нагір’я випробували найбільші зміни у своїх сезонних циклах.

Якщо ці тенденції збережуться без будь-яких зусиль щодо пом’якшення наслідків зміни клімату, дослідники прогнозують, що до 2100 року зима триватиме менш як два місяці, а перехідні весняні та осінні сезони також скоротяться.

Сезонні зміни також можуть завдати шкоди сільському господарству. Крім того, з більш тривалим вегетаційним періодом люди будуть вдихати більше пилку, що викликає алергію, а комарі-переносники хвороб розширять свій ареал на північ.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button