Земля

Небезпечне потепління клімату почнеться через 7 років

Поріг небезпечного глобального потепління, ймовірно, буде подолано між 2027 і 2042 роками. У дослідженні, опублікованому в Climate Dynamics, вчені з Університету Макгілла застосували новий і ширший підхід для прогнозування температури Землі в майбутньому.

Вчені прогнозували майбутнє глобальне потепління, використовуючи кліматичні моделі протягом десятиліть. Ці моделі грають важливу роль в розумінні клімату Землі і його ймовірних змін. Але наскільки вони точні?

Кліматичні моделі – це математичне моделювання різних чинників, які взаємодіють один з одним, впливаючи на клімат Землі. Хоча вони засновані на найкращому розумінні існуючих систем Землі, коли справа доходить до прогнозування майбутнього, залишаються невизначеності.

«Скептики клімату стверджували, що прогнози глобального потепління ненадійні, тому що вони залежать від помилкових моделей суперкомп’ютерів. Хоча ця критика необґрунтована, вони наголошують на необхідності незалежних і різних підходів до прогнозування майбутнього потепління », – говорить співавтор Бруно Тремблей, професор кафедри Департамент атмосферних і океанічних наук Університету Макгілла.

Дотепер широкий діапазон прогнозів загальної температури утруднював точне визначення результатів при різних сценаріях пом’якшення наслідків. Наприклад, якщо концентрація вуглекислого газу в атмосфері подвоїться, моделі загальної циркуляції (МЗЦ), що використовуються Міжурядовою групою експертів зі зміни клімату (МГЕЗК), пророкують дуже ймовірне підвищення середньої глобальної температури між 1,9 і 4,5 ° C. Це занадто широкий діапазон.

«Наш новий підхід до прогнозування температури Землі заснований на історичних даних про клімат, а не на теоретичних співвідношеннях, які в повному обсязі відображаються в GCM. Наш підхід дозволяє оцінити чутливість клімату та його невизначеність на основі прямих спостережень з невеликими допущеннями », – пояснює співавтор дослідження Рафаель Хеберт, колишній науковий співробітник Університету Макгілла.

У дослідженні Climate Dynamics вчені представили нову модель Scaling Climate Response Function (SCRF) для прогнозування температури Землі до 2100 рік. Заснована на історичних даних, вона знижує невизначеність прогнозів приблизно вдвічі в порівнянні з підходом, який нині використовується МГЕЗК. Аналізуючи результати, дослідники виявили, що поріг небезпечного потепління (+ 1,5 ° C), ймовірно, буде перевищено між 2027 і 2042 роками. Це набагато вужче вікно, ніж всі попередні оцінки.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button