Земля

Люди впливають на екологію вже 12 тисяч років

Група дослідників розробила інтерактивні карти, які показують, що людина почала впливати на природу ще 12 тис. років тому.

Image by Bela Geletneky from Pixabay

За даними в новому дослідженні, вчені спростовують більш ранні реконструкції всесвітньої історії землекористування, відповідно до яких велика частина суші була безлюдною навіть в 1500 році нашої ери.

З’ясувалося, що в 10000 році до нашої ери людство «захопило» 72,5% землі, включаючи понад 95% помірних і 90% тропічних лісів.

“Наша робота показує, що більшість територій, позначених як незаймані, дикі й природні, насправді є територіями з довгою історією використання людьми. Проблема не в використанні земель як такій. Проблема полягає в характері землекористування в індустріальних суспільствах, яке характеризується нестійкими методами ведення сільського господарства і необмеженим використанням і освоєнням”, – говорить Ерле Елліс, співробітник Мерілендського університету в Балтіморі, професор географії та провідний автор проекту

Він пояснив, що в цих областях «традиційні спільноти використовували землі таким чином, який дозволяв підтримувати їхнє природне біологічне різноманіття». Це означає, що не весь вплив на природу був тільки негативним, люди могли підтримувати навколишні системи.

Автори стверджують, що на користь збереження та відновлення біорізноманіття піде підтримка корінних народів, що використовують методи щадного традиційного землеробства.

Також в роботі підкреслюється, що природі шкодить не сам процес землекористування, а спосіб, за допомогою якого люди видобувають природні блага. Вчені закликали сучасних людей брати приклад з корінних племен і захистити природні місця їх проживання від руйнування.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button