Земля

Якщо людство повністю відмовиться від м’яса, це скоротить щорічний викид CO2 на 68%.

Ліквідація всього тваринництва протягом наступних 15 років призведе до різкого скорочення викидів парникових газів, заявили автори нової роботи.

Image by Albrecht Fietz from Pixabay

У новому дослідженні брав участь Майкл Ейзен, професор молекулярної та клітинної біології Каліфорнійського університету в Берклі, та Патрік Браун, почесний професор біохімії Стенфордського університету, а також гендиректор компанії Impossible Foods Inc, яка продає замінники м’яса на рослинній основі.

Дослідники використали просту кліматичну модель, щоб оцінити, що буде, якщо припиняться всі викиди, пов’язані з тваринництвом, а також, якщо відновиться вся рослинність на 30% поверхні Землі. Нині ці території використовують для розведення тварин.

З’ясувалося, що в результаті зниження рівня метану, закису азоту та перетворення 800 гігатонн двоокису вуглецю в біомасу лісів, лук і ґрунтів це вплине на глобальне потепління, як і скорочення щорічних глобальних викидів CO2 на 68%.

“Наша робота показує, що ліквідація тваринництва серйозно зменшить усі три види основних парникових газів в атмосфері. Саме це необхідно, щоб зупинити кліматичну катастрофу”, – говорять дослідники.

Автори зазначають, що ліквідація тваринництва матиме довгостроковий ефект, як і припинення використання викопного палива. Відмова від тваринництва вплине на планету в найближчі 20-50 років. Автори називають це критично важливим проміжком часу, активні дії під час якого допоможуть запобігти кліматичній катастрофі.

На тваринництво сьогодні припадає близько 16% щорічних викидів парникових газів, а, за деякими оцінками, близько третини всього вуглекислого газу.

Дослідники зробили висновок, що якщо людство в найближчі 15 років поетапно почне відмовлятися від виробництва м’яса, це допоможе скоротити близько третини всіх викидів метану в усьому світі і дві третини всіх викидів закису азоту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button