Всесвіт

Марсіанський вертоліт знайшов “попутника” для польоту над Червоною планетою

Камери Ingenuity зафіксували під час 33 польоту «чужорідний» предмет, що зачепився за ніжку вертольота.

24 вересня вертоліт НАСА Ingenuity здійснив 33-й керований політ в атмосфері Марса. Дослідники з космічного агентства повідомили, що цього разу вертоліт подорожував не один. На одній з ніжок зачепився незвичайний об’єкт.

Зображення з камери вертольота показують рухомий об’єкт, що нагадує шматок пластикового пакета, який зачепився за одну з чотирьох ніжок Ingenuity. Приблизно в середині польоту він відвалився або просто пропав з камери.

Відео з камери вертольота. Сторонній об’єкт видно в правому верхньому куті. Зображення: NASA / JPL-Caltech

Дослідники поки не знають, що саме це було, але можливо — один з елементів пристрою, що відвалився під час жорсткої посадки після одного з минулих польотів.

Незважаючи на сторонній предмет політ пройшов в штатному режимі і вертоліт виконав всі поставлені завдання, повідомили в НАСА. Після додаткового аналізу вони представлять пояснення того, що являв собою цей «пакет».

Спочатку передбачалося, що вертоліт Ingenuity пролетить всього близько п’яти разів, щоб продемонструвати, що люди можуть виконувати керований політ в тонкій атмосфері Марса. Але, остання місія стала вже 33-м підйомом пристрою в повітря. Після завершення тестування перельотів марсіанський вертоліт виконує функції “дослідника і навігатора” для марсохода Perseverance.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button