Всесвіт

Скупчення з 58 галактиками ховалося за Чумацьким Шляхом (фото)

Астрофізики знайшли докази існування позагалактичного скупчення, що переховується в зоні уникнення.

Міжнародна група дослідників представила результати спостереження за зоною уникнення – областю на небі, яку закриває Чумацький Шлях. Астрофізики виявили масивну структуру, яка може включати до 58 невідомих галактик, які раніше не вдалося розрізнити.

У своїй роботі вчені об’єднали дані попередніх досліджень зони уникнення зі спостереженнями, зібраними проектом VVV. Це міжнародне дослідження, яке проводиться під керівництвом Європейської організації астрономічних досліджень у Південній півкулі.

Область неба, в якій розташоване передбачуване скупчення галактик. Зображення: Daniela Galdeano et al.

У дослідженні VVV вчені об’єднують дані, зібрані в обсерваторіях та дослідницьких центрах, розташованих у різних точках Землі. Замість оптичних спостережень астрофізики цієї наукової програми вивчають зірки в інфрачервоному діапазоні. Таке випромінювання здатне проходити через газ, пил і світло від зірок в галактичному диску.

Аналізуючи інфрачервоні знімки, вчені виявили кілька галактик, що існують далеко за межами Чумацького Шляху. І через їх кількість і згрупованість дослідники вважають, що ці галактики пов’язані гравітаційними силами в загальну масивну структуру. За оцінками вчених, в структурі може бути до 58 галактик.

Розташування 58 джерел в області спостережень. Зображення: Daniela Galdeano et al.

Зона уникнення – це область складова від 10 до 20% нічного неба. Спостереження з Землі в цих напрямках здійснює крізь площину диска нашої Галактики. В результаті через ослаблення світла, міжзоряного пилу і зірок далекі об’єкти «ховаються» у видимій частині спектра.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments