Всесвіт

Марсохід Curiosity зняв небезпечні скелі незвичайної форми

Марсохід НАСА Curiosity використовував свою щоглову камеру, або Mastcam, щоб зробити нову 360-градусну панораму Червоної планети.

Марсохід Curiosity (“Кьюріосіті”) провів більшу частину березня, підіймаючись на “Фронтон Грінх’ю” — пологий схил, покритий щебенем з пісковику. Два роки тому марсохід ненадовго піднявся на вершину північної стіни цього об’єкта. Тепер Curiosity повернувся на фронтон, щоб дослідити його більш детально.

Але 18 березня команда місії побачила попереду несподівану зміну ландшафту і зрозуміла, що їм доведеться розвернутися: шлях перед «Кьюріосіті» був усіяний великою кількістю загострених вітром каменів або вентіфактів. У такій кількості вчені не бачили їх жодного разу майже за 10 років роботи марсохода на Червоній планеті.

Команда місії назвали цю місцевість “спиною алігатора” через зовнішню схожість візерунка каменів зі спиною рептилії. Раніше вчені досліджували цей район за допомогою орбітальних зображень. Тепер для зйомки незвичайного скелястого ландшафту щоглову камеру Curiosity. Мета – вивчити камені та зрозуміти, наскільки вони небезпечні для коліс марсохода.

Фото: NASA / JPL-Caltech / MSSS. У великій роздільній здатності

Дослідження показало, що “алігаторні скелі” не є непрохідними. Однак команда місії прийняла рішення не робити цього. Дорога буде занадто складною для марсохода, крім того, вона швидко зістарить колеса марсохода.

У підсумку, команда НАСА почала прокладати новий курс для марсохода, в рамках якого він продовжить вивчати гору Шарп висотою 5,5 км. Нагадаємо, Curiosity піднімається на неї з 2014 року, щоб вивчити різні осадові шари, які були сформовані водою мільярди років тому. Дані допомагають вченим зрозуміти, чи могло мікроскопічне життя вижити в стародавньому марсіанському середовищі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button