Наука

Дослідники отримали детальне зображення кожної клітини мозку

Міжнародна команда вчених представила проєкт, де візуалізуються всі клітини мозку — їх більше 150 млрд. Сканування органу при цьому займе кілька годин.

Дослідники Колумбійського університету і медичної школи Ікан почали реалізацію проєкту, де вони створять карту всього людського мозку, включаючи понад 180 млрд клітин органу. Ці дані допоможуть вченим зрозуміти зв’язок між мозком і поведінкою, емоціями людини як під час хвороби, так і в здоровому стані.

«Ми розробляємо технології, які допоможуть зробити високошвидкісну великомасштабну візуалізацію десятків або навіть сотень людських органів у найближчі п’ять років. Безпрецедентні обсяги даних, які ми сподіваємося отримати, повинні відкрити шлях до раніше недоступних знань про людський мозок», — зазначають дослідники.

Команда не просто хоче порахувати клітини. Вони хочуть створити карту мозку, на якій буде відображено різноманітність різних видів клітин, з яких складається мозок.

«Ми знаємо, що мозок містить мільярди нейронів, але є безліч різних підтипів нейронів, – відзначають вчені. – Ми хочемо дізнатися, скільки їх, як вони організовані і як вони розрізняються в різних областях мозку і у різних людей».

Але мозок складається не тільки з нейронів. У його структуру входять і інші типи клітин, всі вони потрібні для нормальної роботи мозку і містять важливі підказки про те, що йде не так при захворюваннях.

«Щоб зробити ці набори даних дійсно корисними, ми повинні знайти спосіб захопити якомога більше інформації при скануванні всього мозку”, – додають вчені.

Для цього проєкту з вивчення мозку вони розробляють ще одну нову техніку мікроскопії. Вона називається мікроскопія оптимізованого світлового листа людського мозку (HOLiS). Команда вибрала цю назву, щоб підкреслити важливість цілісної візуалізації та аналізу всього людського мозку кожної людини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button