Всесвіт

Марсотрясіння допомогли оцінити частоту падіння метеороїдів на Марс

На Марс щорічно падає 280-360 метеороїдів, створюючи кратери діаметром понад вісім метрів, що реєструється сейсмографом InSight.

Сейсмограф станції InSight, завдяки спостереженням, визначив, що щорічно на Марс падає від 280 до 360 метеороїдів, які утворюють кратери діаметром понад вісім метрів. Ці падіння спричиняють марсотрясіння високої частоти, що реєструються сейсмографом. Дослідження з цього приводу опубліковано в журналі “Nature Astronomy”.

Свіжі кратери, що виникли під час падіння метеороїда на Марс 5 вересня 2021 року і зняті зондом MRO, NASA / JPL-Caltech / University of Arizona

Оцінки частоти падіння метеороїдів на Марс є важливими з кількох причин. Вони дозволяють визначити функцію розподілу розмірів невеликих астероїдів, що критично для теорій формування Сонячної системи, а також датувати різні ділянки поверхні Марса, що сприяє розумінню його геологічної еволюції. Крім того, ці дані важливі для забезпечення безпеки майбутніх місій астронавтів на планету. Традиційно свіжі кратери виявляли за допомогою знімків орбітальних апаратів, але декілька років тому станція InSight запропонувала новий метод – реєстрацію сейсмічних хвиль, викликаних падінням метеороїдів, з подальшим пошуком кратера орбітальними апаратами у передбаченій зоні. За час своєї роботи на Марсі станція зафіксувала вісім таких ударних подій.

Група планетологів під керівництвом Жиральдіни Ценхойзерн зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха опублікувала нову оцінку частоти падіння метеороїдів на Марс, базуючись на повторному аналізі сейсмічних даних, зібраних сейсмографом SEIS станції InSight з лютого 2019 року по червень 2022 року.

Дослідники виявили 59 сейсмічних подій дуже високої частоти та вирішили перевірити гіпотезу, що ударні події спричиняють саме такі марсотрясіння. Це підтверджується тим, що шість найближчих до станції ударних подій мали саме такі характеристики. Властивості цих подій вказують на неглибоке залягання джерела хвиль і коротку тривалість, що відповідає моделі високошвидкісного зіткнення.

Результати показали, що на Марсі щорічно відбувається близько 300 високочастотних сейсмічних подій з магнітудою (MW) більше двох і близько 30 з магнітудою більше трьох. Ці події відрізняються від інших марсотрясінь і не пов’язані з відомими тектонічними формами рельєфу, а їхній просторовий розподіл здається випадковим. Таким чином, вони підтверджують гіпотезу про зв’язок високочастотних марсотрясінь з ударними подіями.

Вчені також визначили емпіричну залежність діаметра кратера від сейсмічного моменту, оцінивши, що щорічно на Марсі утворюється 280-360 кратерів діаметром понад вісім метрів. Ці показники значно перевищують попередні оцінки, отримані на основі знімків орбітальних апаратів.

Результати цього дослідження мають важливе значення для розуміння частоти падіння метеороїдів на Марс та їхнього впливу на поверхню планети, що, в свою чергу, є критично важливим для майбутніх досліджень та місій на Марс.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button