Всесвіт

Вчені знайшли можливого предка надмасивної чорної діри: такого раніше не бачили

На початку зародження Всесвіту утворився дивний об’єкт, він, мабуть, знаходиться десь між галактикою і квазаром.

Астрономи, що досліджують об’єкт, назвали його GNz7q. вони вважають, що це предок надмасивної чорної діри, оскільки GNz7q з’явився всього через 750 млн років після того, як стався Великий вибух, що породив наш Всесвіт.

GNz7q з’єднує два рідкісних типи небесних об’єктів – пилові спалахи зірок і квазари, що світяться. Також команда виявила дані про об’єкт в архівах телескопа “Хаббл”.

Зазвичай нові відкриття робляться на основі таких архівних даних, які вивчають вже за допомогою новітніх методів і моделей. Але GNz7q продовжують вивчати, оскільки не все зрозуміло про його пристрої.

GNz7q-це унікальний об’єкт, який астрономи знайшли прямо в центрі відомої, добре вивченої області, заявив Габріель Браммер, співавтор нового дослідження і астроном з Інституту Нільса Бора в США.

GNz7q розташований в області інтенсивного зореутворення, в галактиці, яка утворює зірки приблизно в 1 600 разів швидше, ніж наша власна галактика, Чумацький Шлях. Коли ці зірки формуються, вони створюють космічний пил, який змушує галактику світитися в інфрачервоному світлі — це настільки яскраво, що астрономи не знають інших подібних об’єктів.

Дослідники вважають, що GNz7q-це перехідна фаза, яку раніше не спостерігали. Вони вважають, що вивчення такого об’єкта допоможе дізнатися більше про те, як еволюціонують надмасивні чорні діри.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button