Всесвіт

Масивна галактика всмоктує перероблений газ для формування нових зірок

Астрофізики виявили незвичайні механізми руху газу і пилу в масивній туманності «Мамонт-1». Дослідження опубліковано в журналі Science.

Астрономи досліджували масивну туманність «Мамонт-1», що являє собою хмара газу і пилу, з яких формуються молоді зірки. Ця яскрава туманність розташована в щільному скупченні галактик приблизно в 11 млрд світлових років від Землі. Аналіз показав, що потоки міжгалактичного газу повертаються в масивну галактику. Іншими словами, одна з галактик в цьому скупченні всмоктала матеріал, який раніше був викинутий зоряними процесами.

Туманність «Мамонт-1» вперше виявили в далекій Всесвіту в 2017 році група вчених з Університету Цінхуа в Пекіні. Спостереження за допомогою телескопів показали незвичайну поведінку: галактика поглинала матеріал зі свого оточення як мінімум через три газових потоку.

Ілюстрація проведеного дослідження. зображення: Tsinghua University

Щоб отримати більш точну картину, дослідники використовували спектральні прилади, встановлені на телескопах, щоб вивчити склад газу, що оточує туманність. У газових потоках, що оточують туманність, було багато вуглецю. Але попередні моделі показали, що він повинен в основному складатися з водню, що залишився після Великого вибуху.

За допомогою моделювання дослідники показали, що велика кількість вуглецю вказує на активну галактичну систему циркуляції, яка, мабуть, підживлює утворення нових зірок. Цей збагачений металами газ охолоджувався швидше, що призвело до народження нового покоління зірок.

Дослідники вважають, що бідний металами (елементами важче водню і гелію) газ, що залишився після Великого вибуху, з міжгалактичного середовища затягується в галактику. Там він збагачується більш важкими елементами в процесі зоряних процесів і викидається в поза під час вибухів наднових. Цей матеріал згодом може бути перероблений повторно: акрецієючи назад в галактики, він продовжує період активного зореутворення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button