Всесвіт

ЄКА готує проект по захисту планети від астероїдів (відео)

Європейське космічне агентство (ЄКА) бере участь у створенні проєкту, який спрямований на захист Землі від будь-яких мандрівних астероїдів, які можуть поставити під загрозу життя на Землі. Про це повідомляє SciTechDaily.

ЄКА уклало контракт вартістю $ 153,4 мільйона на детальне проєктування, виробництво і випробування Hera, першої місії Агентства по планетарному захисту. Ця амбітна місія стане внеском Європи у міжнародний проєкт по відбиттю астероїдів.

Місія «Гера», названа на честь грецької богині домашнього вогнища, разом з космічним кораблем НАСА з подвійним перенаправленням астероїдів (DART) стане першим зондом для зустрічі з системою подвійних астероїдів, маловивченим класом цих космічних об’єктів, що становлять близько 15% від усіх відомих астероїдів.

Контракт підписали Франко Онгаро, директор за технологіями і проєктування ЄКА, і Марко Фукс, генеральний директор німецької космічної компанії OHB, генерального підрядника консорціуму Hera. Підписання відбулося в центрі ESA ESOC в Німеччині, який буде служити в якості центру управління місією Hera, запущеної в 2024 році.

ЕКА готує проект по захисту планети від астероїдів Місія НАСА по тесту подвійного перенаправлення астероїдів, DART, призначена для зіткнення з меншим з двох тіл подвійної системи астероїдів Дідімос восени 2022 року. Потім місія ЄКА Hera проведе наступні спостереження після зіткнення. Надано: ESA.

Hera – це європейський внесок у міжнародне співробітництво в області планетарного захисту під назвою «Оцінка впливу і відхилення астероїдів» (AIDA).

Hera, розміром з робочий стіл, продемонструє в процесі роботи безліч нових технологій. Наприклад, автономну навігацію навколо астероїда – як сучасні безпілотні автомобілі на Землі – при зборі важливих наукових даних, щоб допомогти вченим і майбутнім фахівцям з планування місій краще зрозуміти склад і структуру астероїдів.

Hera також розгорне перші в Європі «КубСати» (мініатюрні супутники, побудовані з 10-сантиметрових ящиків) в глибокий космос для зйомки астероїдів крупним планом.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button